Praktykanci zatrudniani w Krakowskim projekcie Open Source

Praktykanci zatrudniani w Krakowskim projekcie Open Source

przez -
0 783

Od początku roku projekt qcadoo prowadził długofalowy program praktyk studenckich aby szkolić przyszłych inżynierów w tworzeniu modułów dla systemu qcadoo MES. Chcieliśmy im także przedstawić qcadoo Framework, na którym mogą oprzeć swoje przyszłe aplikacje. W trakcie tego czasu wielu interesujących młodych ludzi pracowało z naszym sprawdzonym w boju old-school’woym zespołem. Trzech z nich, którzy wypadli najlepiej w naszych oczach, niedawno temu zostało zatrudnionych w Qcadoo Limited.

Alina Brauer przyłączyła się do nas 3 miesiące temu. Na początku pomagała nam w analityce związanej z innym projektem, a później zaczęła tworzyć nowe moduły z trzonem naszego zespołu.

Na początku lata Marcin Kubala pojawił się na scenie i zaimplementował moduł Order Groups od A do Z. Przy okazji załatał także parę niedociągnięć w naszym frameworku.

Alina oraz Marcin byli także mocno zaangażowani w pracach nad modułem Kalkulacji Kosztów, który to właśnie trafił do niestabilnego wydania qcadoo MES 0.4.7.

Ostatnią osobą, która pojawiła się na naszej liście płac jest Andrzej Kiełtyka po implementacji kilku raportów oraz wielu usprawnień w systemie.

Jednak poza tą trójką było także wielu innych praktykantów, którzy brali udział w projekcie i jesteśmy im ogromnie wdzięczni za pomoc.

Duże podziękowania dla:

  • Michał Kasperczyk za walkę z API qcadoo Framework, które było jeszcze niestabilne gdy do nas przyszedł.
  • Kacper Marek za testy oraz stworzenie modułu Użytych Produktów i Przestojów.
  • Ula Baranowska za pomoc w testach oraz stworzenie modułu Wytworzonych Produktów oraz Bilansu Produkcji.
  • Iwo Kosowski-Banasiak za testowanie qcadoo MES oraz analizy najnowszych poprawek w zarządzaniu pamięcią, które pojawiły się w Tomcat 7.
  • Lukasz Libront za wykończenie modułu Przepływu Materiałów oraz dodanie kilku usprawnień do frameworku.

oraz wielu innych studentów, którzy pomogli nam w mniejszych sprawach

Było także trochę indywidualności którzy zapisali się na praktyki ale nigdy nie przybyli oraz paru którzy byli po prostu leniwi. Ale generalnie program praktyk wypadł bardzo dobrze w naszym odczuciu.

Obecnie mamy 3 nowych praktykantów na pokładzie, którzy pomagają nam głównie przy zachowywaniu jakości oprogramowania. Nadal będziemy akceptować studentów, którzy chcą pracować pod okiem naszych programistów oraz nauczyć się jak programować w qcadoo. Jednak podnosimy nieco poprzeczkę i będziemy wymagać aby nowi praktykanci znali już Spring, Hibernate i Log4j lub inne podobne Javowe technologie. Pamiętajcie jednak że można zawsze zaangażować się w projekt przy mniej technicznych zadaniach jak testy, rozszerzanie dokumentacji oraz promocja naszych inicjatyw.

Więcej informacji o programie praktyk można znaleźć tutaj.