Praktyki w firmie Rootnode

Praktyki w firmie Rootnode

przez -
0 476

Serdecznie zapraszamy na praktyki wakacyjne w firmie Rootnode. Jest to niebywała okazja zobaczenia naszej pracy od kuchni oraz nabycia doświadczenia przy realizacji projektów. Praktyka odbywa się w Krakowie, jednak istnieje możliwość ograniczenia się do kilku spotkań oraz videokonferencji, np. za pośrednictwem programu Skype.

Dla praktykantów przygotowaliśmy kilka konkretnych projektów, które będą realizowane w ramach praktyki oraz dodatkowo kilka drobnych zadań. Między innymi:

Rootnode - Praktyki

Zimbra to najlepszy na świecie webowy klient poczty połączony z kalendarzem i narzędziami do pracy grupowej. W całości oparty o rozwiązania OpenSource takie jak Postfix, OpenLDAP, Tomcat etc. Okazja zdobycia wiedzy o centralnych systemach uwierzytelniania, serwerach pocztowych i deployowaniu aplikacji Java.

Tomcat. Projekt polega na stworzeniu nietypowej, wieloużytkownikowej konfiguracji Tomcata. Nauczysz się jak wygląda serwer aplikacyjny od środka, jak deployować aplikacje i jak wyciskać z software’u siódme poty.

OpenVPN. Realizacja klastra serwerów VPN opartych o oprogramowanie OpenVPN. Dodatkowo trochę kodzenia w perlu i php. Po zakończeniu praktyki o iptables i tablicach routingu będziesz wiedział wszystko.

Dla każdego praktykanta przygotowaliśmy kilka drobnych zadań na rozgrzewkę, które będą realizowane w językach programowania Perl i PHP. Przy okazji każdego projektu będzie można poznać techniki Mindmappingu wykorzystywane do planowania i analizy danego zadania.

Praktyka nie polega na podpisaniu papierka, a na wykonaniu konkretnych zadań w określonym czasie. Jak się można domyślić jest to znakomita okazja, aby się czegoś nauczyć.

Ze względu na dużą ilość zainteresowanych nie wszyscy chętni będą mieli możliwość odbycia praktyki. O przyjęciu, bądź nie poinformujemy cię mejlowo w odpowiednim czasie. Prawdopodobnie odbędziemy także z tobą rozmowę telefoniczną.

Długość trwania praktyki i inne szczegóły zostaną omówione indywidualnie.

Źródło: rootnode.net.

Brak komentarzy

Odpowiedz