Premiera Kexi 2007

Premiera Kexi 2007

przez -
0 785
Kexi

Z początkiem grudnia ma miejsce premiera najnowszego wydania 2007 aplikacji Kexi. Program jest oferowany w  pakiecie z pełną pomocą techniczną przez firmę OpenOffice Polska. Poprawiono i unowocześniono ponad 300 elementów aplikacji. Do nowości należy m.in. pełna obsługa grafiki i zdjęć w bazie danych, kolumny odnośnika – listy rozwijane, zapytania parametryczne i wartości domyślne. Dostępna jest teraz funkcja defragmentacji plików bazy
danych, co może zmniejszyć ich rozmiar nawet kilkakrotnie.

W odpowiedzi na duże zainteresowanie użytkowników, został udostępniony aktualny podręcznik. Szczegółowy opis nowych funkcji programu znajduje się na stronie kexi.pl/wiki/index.php/Kexi_2007. Produkt jest dostępny w pakietach biurowych OpenOfficePL Professional i Standard oraz jako bezpłatne uaktualnienie dla obecnych klientów firmy.

Program Kexi jest do pobrania na stronie kexi.pl/wiki/index.php/Pobierz.

Naczelne hasło aplikacji Kexi to Wygodne budowanie baz danych dla każdego. Decyzja o wprowadzeniu tego produktu nastąpiła w wyniku powszechnego braku na rynku aplikacji w stylu Microsoft Access, FoxPro, Oracle Forms czy FileMaker dostępnych na wszystkie współczesne platformy sprzętowe i systemowe. Kexi jest inicjatywą firmy OpenOffice Polska w oferowaną ramach pakietów oprogramowania i usług OpenOfficePL. Kexi to międzynarodowy projekt oprogramowania rozwijany przez grupę niezależnych programistów, wspieranych przez firmę.

Jeżeli chcesz zobaczyć Kexi w akcji wejdź na Kexi w akcji.

Brak komentarzy

Odpowiedz