Problem WiOO w szkołach – nauczyciele tłumaczą dlaczego tak jest

Problem WiOO w szkołach – nauczyciele tłumaczą dlaczego tak jest

przez -
1 377
Konferencje

Kampania WiOO w Szkole przybiera czasem niespodziewany obrót. Na ostatniej prezentacji zamiast uczniów pojawili się… nauczyciele. I szczegółowo wypytywali o możliwość wykorzystania wolnego oprogramowania w edukacji. Dwa najważniejsze problemy wg nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 im F. Kennedyego w Bytomiu są następujące:

1) Wydawnictwa dołączają do podręczników (często tylko w wersji dla nauczycieli) dodatkowe materiały na płytach CD, jednak ich użycie wymaga konkretnych wersji Windows – to problem zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

2) Szkoły są zmuszone przez kuratorium do korzystania ze specjalistycznego oprogramowania do rekrutacji gimnazjalistów i podobnych celów. Chodzi m.in. o programy Hermes, Omikron, Vulcan (optivium) i obsługę SIO. Z rozmowy wynikało, iż ów zestaw oprogramowania sprawia kłopoty nawet w systemach MS (problemy z przenoszeniem informacji z jednego programu do drugiego, niekompatybilność z niczym innym).

Czy czytają nas nauczyciele innych szkół? Jakie jeszcze problemy widzicie we wdrażaniu WiOO w edukacji? Pole komentarzy działa.

Więcej na wioowszkole.org

Źródło: OSnews.pl.

Podobne artykuły