Projekt KateOS rozpoczyna akcję poszukiwania nowych programistów!

Projekt KateOS rozpoczyna akcję poszukiwania nowych programistów!

przez -
0 573
System operacyjny, systemy operacyjne

Poszukujemy w pierwszej kolejności osoby, która dobrze pisze w języku C++, ma doświadczenie w projektowaniu aplikacji obiektowych. Szukamy także osób programujących w językach Java i PHP, które będą chciały tworzyć aplikacje użytkowe. Nowi programiści są niezbędni do ukończenia prac nad KateOS 4. Równocześnie informujemy, że prace nad kolejną wersją dystrybucji opóźnią się.

Z naszych szeregów wycofuje się Piotr Korzuszek, jeden z najbardziej aktywnych deweloperów projektu, autor wielu istotnych komponentów systemu (w tym biblioteki libsmarttools, czy menedżera pakietów libpkg). Powody osobiste zadecydowały, że kolega nie dysponuje ilością czasu konieczną do pracy nad KateOS.

Jest to nagła i duża strata dla projektu, nie posiadamy zasobów ludzkich wystarczających do zapełnienia tej luki, w związku z czym do czasu znalezienia nowych programistów wydanie KateOS 4 będzie się opóźniać. Użytkowników, którzy od pewnego czasu oczekują wydania nowej wersji, za taki stan rzeczy przepraszamy.

Jednocześnie przypominamy, że projekt KateOS jest projektem non-profit, tworzą go entuzjaści, którzy za swoją pracę nie otrzymują wynagrodzenia. Osoby zainteresowane współpracą prosimy, by wysyłały swoje zgłoszenia na adres email: maestromae _AT_ kateos.org.

Źródło: kateos.org.

Brak komentarzy

Odpowiedz