Deweloperzy Projektu LLVM po ostatnim spotkaniu, podjęli decyzję o rozpoczęciu starań do założenia Fundacji LLVM. Jej celami miałoby być: rozwiązywanie problemów z infrastrukturą, lepsze zarządzanie i zbieranie funduszy, dostarczanie konkretnej polityki rozwoju i działalności, a także zapewnienie pełnej neutralności dla całego projektu. Podano także wstępną listę Rady Dyrektorów fundacji: Vikram Adve, Chandler Carruth, Doug Gregor, David Kipping, Anton Korobeynikov, Chris Lattner, Tanya Lattner, Alex Rosenberg. Fundacji LLVM ma zacząć swoją działalność pod koniec tego roku.
























Projekt LLVM rozpoczyna zakładanie Fundacji LLVM | OSWorld.pl http://t.co/Nii4rYfARy via @OSWorldpl
Kto by chciał wspierać projekt o darmowym kodzie źródłowym, który w każdej chwili może być ukradziony przez korporacje i wypuszczony w zamkniętej „ulepszonej” (gwarantującej vendor-lock-in) wersji? Chyba tylko microsoft.
Potem autorzy będą skamleć o brak poprawek i kontrybucji, jak reszta społeczności związanej z licencją bsd i podobnymi. Do głupiego widać nic nie dociera…
zainteresowane mogą być właśnie te korporacje, którym zależy na szerszym wsparciu wykorzystywanych przez nich narzędzi.
bsd z natury daje nie licząc na nic w zamian, poza tym, że samo może korzystać z innych projektów bsd na podobnych zasadach. Czas pokaże jak dalej będzie rozwijał się projekt. Osobiście nie sądzę by upadł.
Akurat LLVM na tej „złej” licencji osiągnął w stosunkowo krótkim czasie wyższy poziom zaawansowania niż GCC z ich ideologicznymi wojenkami.
Jak widać da się i jeśli jakiś produkt jest dobry to licencja gra naprawdę drugorzędną role.
albo apple wyklada ogromne pieniadze
;-)
(oczywiscie bez ideologi a jak! )
Przecież w przypadku kradzieży są odpowiednie organy ścigania – w czym widzisz problem?
A Apple?
Przecież to właśnie Apple zauważyło potencjał LLVM i wzięli pod opiekę cały projekt. Wszystkie ich systemy operacyjne są kompilowane od wielu lat z udziałem tego projektu :-)
No ja to wiem :P To byla odpowiedz do O_o:
„Kto by chciał wspierać projekt o darmowym kodzie źródłowym, który w
każdej chwili może być ukradziony przez korporacje i wypuszczony w
zamkniętej „ulepszonej” (gwarantującej vendor-lock-in) wersji?”
Michał Olber liked this on Facebook.
A Apple? Z tego co kojarze to chyba oni najwiecej daja na LLVM.