Projekt Neon

Projekt Neon

przez -
1 585
Amarok

Neon, nowy serwis Amaroka, który posiada na swojej stronie specjalne buildy. Ich zadaniem jest regularne dostarczanie paczek dla użytkownika, dzięki czemu będzie on w stanie śledzić na bieżąco zmiany, jakie zachodzą w danej wersji. Autorzy zalecają używanie tych paczek, na osobnym systemie operacyjnym, z racji tego, że Neon dostarcza bardzo nieprzetestowane oprogramowanie, które równie dobrze może uszkodzić system.

Neon jest stworzony do użytku przez wszystkich tych, którzy chcą pomagać w znajdowaniu błędów, podążać za rozwojem, dołączać do niego lub po prostu chcą żyć na krawędzi.

Pierwsze paczki w serwisie z Amarok 2 będą dostępne dla Kubuntu, ale paczki dla openSUSE zostaną dodane wkrótce. Autorzy mają nadzieję, że przyłączy się więcej dystrybucji.
Aby zainstalować na Kubuntu Hardy, dodaj poniższą linię do swojego pliku /etc/apt/sources.list

deb http://ppa.launchpad.net/project-neon/ubuntu hardy main

Proszę zauważyć, że Amarok 2 wciąż jest w rozwojowej fazie, zatem bardzo prawdopodobne, że napotkacie błędy, rzeczy nieukończone oraz funkcje, które zmienią się przed wydaniem Amarok 2.0. Zachęcamy wszystkich do nadsyłania poprawek i pomocy nam w szybkim przygotowaniu Amaroka 2.

Jeśli chcesz być na bieżąco z wszystkim co dotyczy Neona, możesz zapisać się na dedykowaną listę mailingową. Dostępność paczek dla innych dystrybucji będzie ogłaszana tam oraz na stronie wiki Projektu Neon.

Przy raportowaniu błędów, proszę wziąć pod uwagę, że na obecną chwilę akceptowane będą tylko raporty błędów, które nie są oczywiste i są łatwe do odtworzenia lub mają przydatne informacje zwrotne (backtrace).

1 komentarz

  1. Projekt wg mnie jest dobrym pomysłem, jako że może dzięki temu sami użytkownicy nadeślą korekty i błędy, które znajdą. Amarokowi brakuje tylko kart, tak jak ma Foobar. Jak to dodadzą, to odtwarzacz będzie niezastąpiony :)

Odpowiedz