Projekt NeteXt’73 pracuje nad wsparciem dla technologii Optimus

Projekt NeteXt’73 pracuje nad wsparciem dla technologii Optimus

przez -
7 2196
Sprzęt

Projekt NeteXt’73 rozpoczął w połowie sierpnia prace nad wsparciem technologii Optimus w układach firmy nVidia. Najczęstsza konfiguracja to z reguły procesor Intela z wbudowaną grafiką oraz dedykowana karta graficzna GeForce, NVS lub Quadro. Ekipie udało się już napisać sporą część kodu i aktualnie wszystko jest w ostatniej fazie dopieszczania. Konfiguracja tego rozwiązania została dobrana tak, aby udało się wyciągnąć z kart graficznych nVidia maksymalną ich moc. Do obsługi technologii Optimus, zastosowano biblioteki Priumus oraz oprogramowanie Bumblebee.

Całość oczywiście została odpowiednio uproszczona, aby użytkownik musiał wykonać tylko kilka kliknięć do pełnego skonfigurowania sprzętu. We wpisie zamieszczonym w linku na samym dole można zapoznać się z dokładniejszymi szczegółami i zobaczyć, na zdjęciach jak to wygląda.

7 Komentarze

    • On sam się napisze w komentarzach, ale trochę więcej kultury kolego. Rozumiem, że kogoś nie lubisz, nie lubisz jego twórczości i wszystko inne co nie lubisz… ale jednak można używać bardziej właściwego słownictwa.

Odpowiedz