Projekt Xubuntu testuje Mir i XMir

Projekt Xubuntu testuje Mir i XMir

przez -
5 1092
Xubuntu - nowe logo

Projekt Xubuntu, który w dużej mierze opiera się na systemie Ubuntu, ale posiada środowisko Xfce, postanowił przed podjęciem oficjalnej decyzji przetestować najnowszy twór Canonicala – Mir. Według oficjalnych doniesień nowy serwer wyświetlania dla Ubuntu, ma się pojawić już w nadchodzącej wersji. Zespół Xubuntu chce tym samym zdecydować, czy iść w ślady swojego starszego brata, i korzystać z XMir, czy pozostać dalej przy X.Org Serverze.

Na serwerach udostępniono gotowe obrazy ISO: xubuntu-13.10-xmir-i386.iso. Pasi Lallinaho, znany też jako knome udostępnił krótki wpis na bogu: Don’t panic: the state of Xubuntu and Mir, w którym nawołuje do uspokojenia się i nie zasypywania członków projektu niepotrzebnymi mailami. Na razie nie została podjęta ostateczna decyzja.

5 Komentarze

 1. Według mnie to dobrze, że twórcy dystrybucji pytają o zdanie użytkowników. Jak podkreślił Pasi Lallinaho: "decyzje były i będą podejmowane biorąc pod uwagę przede wszystkim korzyści dla użytkowników". Pomimo tego, że projekt bazuje na Ubuntu, to stosunek do userów różni się diametralnie w porównaniu do tego prezentowanego przez pana Shuttlewortha.

  • Nom, stosunek jest wręcz świetny. Mała ekipa, z którą kilka razy miałem okazję współpracować świetnie się dogadują, a także przy każdej nowej wersji jest robione głosowanie na aplikacje, jakie będą domyślnie dostępne :)

   Chociaż w XMir nie widzę zbytniej przyszłości, wolałbym aby wybrali Waylanda z XWayland.

  • "Chociaż w XMir nie widzę zbytniej przyszłości, wolałbym aby wybrali Waylanda z XWayland. "
   i brak sensownej akceleracji

Odpowiedz