Proxmox VE 4.2 z nowym frameworkiem i obsługą certyfikatów Let’s Encrypt

Proxmox VE 4.2 z nowym frameworkiem i obsługą certyfikatów Let’s Encrypt

przez -
0 502
System operacyjny, systemy operacyjne

Firma Proxmox Server Solutions ogłosiła udostępnienie Proxmox VE 4.2, systemu, który pozwala w szybki i prosty sposób uruchamiać wirtualne maszyny za pomocą KVM lub LXC. Najnowsza wersja bazuje na systemie Debian 8.4 Jessie z jądrem Linux 4.4 z dystrybucji Ubuntu 16.04 LTS. Dodano całkowicie nowy framework Sencha Ext JS 6, który odpowiada za cały graficzny interfejs. Mamy w pełni płaski styl z nowymi ikonami. W Summary View dane są od teraz pokazywane na grafie, co ułatwia analizę wydajności. Interfejs jest w pełni skalowalny, niezależnie od przeglądarki. Wykresy otrzymały interaktywne funkcje, jak powiększenie poprzez kliknięcie.

Proxmox VE 4.2

Nowy framework pozwoił także na dodanie większej ilości funkcji do interfejsu graficznego, jak opcje punktu montowania LXC, czy filtrowanie danych z sysloga. Zaktualizowano tłumaczenia.

W Proxmox VE 4.2 można zrobić cienki provisioning logicznych wolumenów, a sam instalator oferuje LVM-thin lub ZFS przy pomocy jednego kliknięcia. Administrator powierzchni dyskowej może przeznaczyć więcej miejsca na wirtualne maszyny, niż obecnie posiada miejsca na dysku i tworzyć logiczne wolumeny większe, niż dostępna rozszerzalna przestrzeń.

Podczas instalacji można wybrać system plików ZFS, co wymusi automatyczną instalację i konfigurację paczki ZFS-Lugin.

Nowa wersja systemu współpracuje z certyfikatami Let’s Encrypt.

Brak komentarzy

Odpowiedz