Prywatna szkoła w St. Louis migruje na Linuksa

Prywatna szkoła w St. Louis migruje na Linuksa

przez -
5 632

Jak możemy przeczytać w serwisie desktoplinux.com, studenci szkoły w St. Louis, wykorzystują Linuksa w 86 procentach czasu spędzonego przy komputerach. Trzy lata temu było to zaledwie 50 procent.

Firmą, która podjęła się zadania wdrożenia tegoż systemu do Whitfield School było Lenovo. W 2005 roku rozpoczęto cały program i zakupiono 600 komputerów z preinstalowanym Linuksem oraz Windowsem. Dzisiaj każdy student posiada już własnego notebooka z dystrybucją Linuksa na pokładzie i spędza większość czasu w tymże systemie.

Decyzją, która zaważyła o tym, była bardzo dobra współpraca z programem kierownictwa Blackboard oraz Moodle. Dodatkowo stwierdzono po badaniach na koniec 2006 roku, że studenci, którzy korzystają z ThinkPadów, spędzają 50 procent swojego czasu przy komputerze w środowisku Linuksowym. Na koniec roku 2007 było to już 75 procent, a 86 procent w 2008.

Whitfield School jest prywatną placówką, którą było stać na takie przedsięwzięcie. Linux zawędrował również do szkół publicznych, której dobrym przykładem jest Schmedlen. Całością kieruje San Diego Unified School District, który ma już przygotowany program komputeryzacji, i zamierza zrealizować go przy pomocy Linuksa.

5 Komentarze

  1. To ładnie. Ja chcę tak w Polsce.

    Całe szczęście, że istnieją chociaż licea mat-inf z Linuksem (do takowego się wybieram już we wrześniu) :) .

Odpowiedz