Przedłużone wsparcie dla Firefoksa 1.5

Przedłużone wsparcie dla Firefoksa 1.5

przez -
0 378
Mozilla Firefox

Wczoraj miało wygasnąć wsparcie dla przeglądarki Firefox w wersji 1.5. Twórcy przeglądarki poinformowali na łamach strony Mozilla Developer Center, że będą wspierać przeglądarkę jeszcze do połowy maja. Oczywiście przedstawiciele Mozilli cały czas zachęcają użytkowników starszej wersji do jak najszybszej migracji na 2.0. Powodem zmiany decyzji była troska o klientów biznesowych.

Krótki termin wsparcia mógł również zaszkodzić użytkownikom tych dystrybucji Linuksa, które jeszcze nie wspierają wersji 2.0. Pierwsza informacja o przedłużeniu wsparcia dla Firefoksa 1.5 została opublikowana na stronie Mozilla Developer Center i wprowadziła małe zmieszanie, gdyż inne strony Mozilli nadal wspominały o wsparciu do 24 kwietnia. Potwierdzenie o przedłużonym okresie wsparcia potwierdził Basil Hashem – przedstawiciel Mozilli – na łamach serwisu ZDNet.

Wyjaśni on, że poprzez rozciągnięcie okresu wsparcia Mozilla chce wydać jeszcze jedną aktualizację dla Firefox 1.5.0.x. Aktualizacja ta powinna ułatwić użytkownikom przeprowadzenie kolejnej aktualizacji, już na Firefox 2.0.