PuTTY 0.62

PuTTY 0.62

przez -
2 862
PuTTY

Simon Tatham ogłosił wydanie PuTTY 0.62 – bezpłatnej aplikacji będącej implementacją klienta usług TELNET, SSH i rlogin, która działa pod systemami operacyjnymi Microsoft Windows oraz Unix/Linux. Został także przeniesiona na Windows CE oraz Symbiana. PuTTY został stworzony przez Simona Tathama i rozpowszechniany jest na licencji MIT. Emuluje terminal tekstowy łączący się z serwerem za pomocą jednego z protokołów TELNET, rlogin, SSH-1 lub SSH-2. Implementuje szyfrowanie AES, 3DES, Blowfish oraz DES.

Najnowsza wersja naprawia dość poważny problem z przechowywaniem haseł w PuTTY 0.59, PuTTY 0.60 i PuTTY 0.61. Otóż podczas logowania się na serwer przez SSH, aplikacja przechowywała hasła w pamięci operacyjnej komputera, do której miały dostęp inne programy. Mogły one bez problemu pobrać owe dane z pamięci, plików wymiany lub logów. Mogło to zostać wykorzystane do bezproblemowego ataku na dowolny serwer ofiary. Aktualizacja rozwiązuje również błędy z korygowaniem renderowania podkreślenia, a także rysowanie znaków VT100. Usunięto fałszywe wiadomości autoryzacji GSSAPI, poprawiono przywracanie zapisanych sesji, oraz zamknięto wycieki mapowania ukrytych plików podczas nieudanej próby uwierzytelniania.

2 Komentarze

  1. Yeah :). PuTTY, PuTTy ;D. Bardzo dawno nie korzystałem ale chętnie sobie przypomne czasy technikum :). A tak poza tym to świetny program :).

Odpowiedz