2 października zakończyła się 3-dniowa przygoda z programowaniem w Koszalinie – PyCode Carrots Koszalin #2. Dzięki gościnności Politechniki Koszalińskiej 30 studentów i studentek pod okiem 10 mentorów zgłębiała podstawy języka Python. Warsztaty opierały się na pracy w małych, 3-4 osobowych grupach, dzięki czemu każdy z uczestników miał możliwość na bieżąco konsultować wszelkie wątpliwości ze swoim opiekunem przez cały czas trwania zajęć.

Koszalin_Carrots1

To już drugie tego typu wydarzenie w Koszalinie z ramienia Geek Girls Carrots i podobnie jak poprzednie zorganizowane w ostatnich zimowych miesiącach tego roku, cieszyło się dużym sukcesem. Na PyCode do Koszalina przybyły nawet uczestniczki z… Krakowa! Jak widać wieść o tym, że warsztaty w Koszalinie to nie tylko spora dawka wiedzy podanej w przyjaznej atmosferze, ale także mnóstwo zabawy niesie się szeroko.

Dla wielu osób PyCode Carrots Koszalin stanowiło pierwsze spotkanie z programowaniem. Entuzjazm i chęć nauki studentów, szczególnie tych, którzy dopiero odkrywali radość „kodzenia”, jest tym, co dopingowało mentorów i organizatorów do działania. Podczas PyCode Carrots Koszalin był oczywiście czas na chwile wytchnienia, szalonej zabawy i poznawanie innych pozytywnie zakręconych pasjonatów nowych technologii. Ostatniego dnia warsztatów uczestnicy przystąpili do konkursu programistycznego, w którym wzięły udział całe grupy oraz pojedyncze osoby. Zadanie nie było łatwe, lecz studenci nie zawiedli organizatorów oraz mentorów poziomem swoich prac.

1475316355-picsay

Choć trzy dni warsztatów były intensywne i pełne pracy, to z przyjemnością będziemy wyczekiwać kolejnych takich inicjatyw w Koszalinie. Mamy również nadzieje, że będzie ich więcej również w całej w Polsce.

Brak komentarzy

Odpowiedz