PyCon PL 2009 – start

PyCon PL 2009 – start

przez -
1 793
PyConPL

Przygotowania do kolejnej edycji PyCona PL ruszyły na dobre już jakiś czas temu. Wzięliśmy sobie do serca wszystkie sugestie jakie otrzymaliśmy od uczestników poprzedniej edycji i w tym roku szykują się spore zmiany w stosunku do poprzedniego. Po pierwsze wszyscy uczestnicy polskiego PyCona 2009 będą zakwaterowani razem w jednym ośrodku co z pewnością wpłynie na lepszą integrację.

Po drugie impreza potrwa trzy dni – zacznie się w piątkowe popołudnie a skończy w niedzielę wczesnym popołudniem, czyli przed nami dwie wspólne noce długich, luźnych rozmów w środowisku pythonowym. Kolejną zmianą jest wprowadzenie do agendy oprócz standardowych prelekcji 45-minutowych również popularnych ostatnio krótkich i dynamicznych wystąpień czyli tzw. lightning talks. Oczywiście w tym roku nie zabraknie również panelu dyskusyjnego, który zaplanowano na sobotni wieczór.

W tym roku spotkanie aktywnie organizuje Polska Grupa Użytkowników Linuksa Oddział Śląsk oraz Studenckie Koło Naukowe Linuksa i Wolnego Oprogramowania z Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Ponadto imprezę popiera i medialnie wspiera Polish Python Coders Group, czyli grupa sympatyków języka Python związana z portalem python.org.pl.

Wkrótce będzie można znaleźć bardziej szczegółowe informacje odnośnie tego unikalnego na skalę Polski wydarzenia, bo trzeba przyznać, że jest to jak na razie jedyna ogólnopolska konferencja w całości poświęcona językowi Python.

Z myślą o osobach, które chcą być zawsze na bieżąco działa kanał RSS, który pozwala wygodnie śledzić wszelkie nowości związane z polskim PyConem. Z kolei dla tych, którzy RSSów nie subskrybują zachęcamy do częstego odwiedzania naszej strony.

Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie,

Komitet Organizacyjny konferencji PyCon PL 2009

1 komentarz

Odpowiedz