PyCon PL 2017 – kilka informacji o konferencji oraz Call for Papers

PyCon PL 2017 – kilka informacji o konferencji oraz Call for Papers

przez -
0 4108
PyConPL

W tym roku kolejny raz odbędzie się konferencja PyCon PL 2017. Jest to już dziesiąta, jubileuszowa edycja która przyciąga od wielu lat wszelkiej maści entuzjastów języka Python. Z każdym rokiem powiększa się także liczba gości zagranicznych. Tak jak w latach poprzednich konferencja jest skierowana do wszystkich zainteresowanych nowinkami ze świata Pythona, a także zdobyciem nowej wiedzy i dyskusjami o Pythonie w miłym gronie.

Miejscem tegorocznej edycji jest Hotel Ossa Congress & Spa. Uczestnicy z ostatnich lat świetnie znają to miejsce i poczują się jak w domu. Nowe osoby nie będą zawiedzione standardem jakim odznacza się to miejsce. Zmieniono lekko datę konferencji. Odbędzie się ona w dniach 17-20 sierpnia 2017.

Jedną z nowości jest specjalna dedykowana ścieżka PyData @ PyCon PL. Będzie ona w całości poświęcona tematyce Data Science. Jest to efekt nawiązania współpracy konferencji z organizacją NumFocus, która promuje wykorzystanie oprogramowania open source do zastosowań naukowych. Dodatkowo ścieżka ta będzie w całości w języku angielskim, co powinno zaowocować pojawieniem się wielu ciekawych gości z zagranicy i zachęcić zainteresowanych tymi tematami do udziału w konferencji.

Obecnie trwa również nabór prelegentów. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 31 maja 2017 roku. Ze względu na wspomnianą wcześniej ścieżkę poświęconą Data Science, w tym roku szczególnie mile widziane są zgłoszenia dotyczące uczenia maszynowego, big data, sztucznej inteligencji oraz zagadnień pokrewnych. Należy pamiętać jednak że aby prelekcje trafiły do dedykowanej ścieżki, muszą być w języku angielskim.

Standardowo, osoby które zarejestrują się wcześniej, otrzymają sporą zniżkę. Dlatego organizatorzy serdecznie zachęcają do tego.

Brak komentarzy

Odpowiedz