Konferencje

PyGDA #9 kolejne już spotkanie trójmiejskiej grupy miłośników języka Python. Jej celem są regularne spotkania społeczności tego języka, w czasie których odbywać się będą się prezentacje. Tym razem organizatorzy zapraszają na inicjatywę Code.PyParty, której celem ma być wymyślenie i stworzenie projektu w Pythonie. Na spotkaniu zainteresowani pomysłem spróbują ustalić pewne rzeczy organizacyjne. W przyszłości spotkania miałyby odbywać się niezależnie od meetupów. Miałyby to być takie krótkie mini-hackatony na których spotykamy się i kodujemy kolejne funkcjonalności. Jednym z dodatkowych celi projektu jest danie szansy ludzi z małym doświadczeniem na pracę w dużym projekcie pythonowym – zaczynanym od podstaw.

A w programie PyGDA #9:

Dołącz do wydarzenia
  • 1. Paweł Koniszewski: Pitfalls in Python. Python, jak każdy język programowania, ma swoje „pułapki”. Mogą one przyprawić o ból głowy nie tylko początkujących programistów, ale też tych doświadczonych. W tej prezentacji pokażę czego unikać, aby nie siedzieć godzinami po nocach przy debuggowaniu kodu wypijając hektolitry kawy.
  • 2. Konrad Brodzik: Jak zadawać pytania, aby nauczyć się programowania? Prezentacja pokazująca jak z pomocą skąpej wiedzy o programowaniu zadawać pytania Google oraz ekspertom, aby uzyskać odpowiedzi, które pozwolą nam napisać upragniony program.

Oraz jako punkt specjalny kontynuacja naszej dyskusji z poprzedniej PyGDy o tym co nasza lokalna społeczność może zrobić dla tej globalnej w postaci mini burzy mózgów przygotowującej do cyklu „Code.PyParty”. Czyli imprez wieczorową porą mających na celu produkcje kodu!

Brak komentarzy

Odpowiedz