PyGTK – majowy wykład GNU/Politechniki

PyGTK – majowy wykład GNU/Politechniki

przez -
0 304

Po kwietniowych spotkaniach z Blenderem przyszła kolej na następne otwarte wykłady w ramach akcji GNU/Politechnika prowadzonej przez Oddział Śląsk Polskiej Grupy Użytkowników Linuksa przy współpracy Studenckiego Koła Naukowego Linuksa i Wolnego Oprogramowania. Tym razem Filip Kłębczyk wprowadzi wszystkich zainteresowanych w tworzenie aplikacji okienkowych z użyciem GTK+ i Pythona.

Uczestnicy wykładu dowiedzą się dlaczego właśnie taki duet jest wyjątkowo skuteczny i jak z jego pomocą w szybki sposób przygotować wieloplatformowe aplikacje z graficznym interfejsem użytkownika.

Plan wykładu obejmuje następujące zagadnienia:

  • ekspresowe wprowadzenie do języka Python (na zasadzie porównania z językami C/C++/Java),
  • narzędzia do szybkiego tworzenia interfejsu użytkownika bazującego na bibliotece GTK+ i zasady projektowania,
  • typowe elementy programu wykorzystującego moduł PyGTK,
  • prezentacja i omówienie budowy prostej, ale użytecznej aplikacji opartej na PyGTK wspomagającej tworzenie wyrażeń regularnych

Wykład odbędzie się w sobotę 31 maja o godzinie 16:00 w Rybniku w budynku dydaktycznym Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej przy ul. Rudzkiej 13, sala 106. Wstęp jak zwykle wolny!

Informacja dla niezorientowanych: budynek jest zlokalizowany w Kampusie, zaraz obok przystanku autobusowego “Rudzka Kampus”