PyQt 5.2 z obsługą Qt 5.2 i nowymi modułami

PyQt 5.2 z obsługą Qt 5.2 i nowymi modułami

przez -
4 915
PyQt

Riverbank Computing wydało PyQt 5.2, nakładkę na bibliotekę Qt. Moduł ten umożliwia tworzenie pełnych aplikacji graficznych z wykorzystaniem języka Python. PyQt i Qt jest darmowe dla wolnych i otwartych aplikacji (GPL i podobne licencje), a dla programów komercyjnych należy zakupić odpowiednią licencję. Dodano pełne wsparcie dla Qt 5.2, modułów QtBluetooth, QtSerialPort, QtPositioning, QtMacExtras, QtWinExtras i QtX11Extras.

4 Komentarze

  1. „PyQt i Qt jest darmowe dla wolnych i otwartych aplikacji (GPL i podobne licencje), a dla programów komercyjnych należy zakupić odpowiednią licencję.”

    Nieprawda, Qt można używać do celów komercyjnych zarówno na licencji GPL jak i LPGL

    • PyQt jest darmowe dla aplikacji wydawanych na licencji GPL (z innymi już może być problem) – nie jest ważne czy komercyjny czy darmowy program – ważne, że na licencji GPL.

      Qt jest darmowe dla komercyjnych i darmowych aplikacji niezależnie od ich licencji (program korzystający z darmowej wersji Qt na LGPL może być zamknięty), o ile jest do kodu biblioteki linkowany dynamicznie – przy linkowaniu statycznym program musi być na licencji LGPL.

Odpowiedz