PySilesia

Na majowym spotkaniu PySilesia organizatorzy będą gościć Jakuba Wasielaka z prelekcją:

Porządkowanie chaosu, czyli Gitflow + Vagrant + Ansible

Opis prelekcji:
Załóżmy, że napisanie jednej części kodu przez jedną osobę wynosi x czasu. Czy w takim razie dwie osoby ten sam kod powinny napisać w dwa razy krótszym czasie? A dziesięć osób w 0.1x? Byłoby pięknie, ale tak nie jest. Nawet przy optymistycznym założeniu okaże się, że zwiększając ilość programistów, zwiększamy czas potrzebny na rozwiązanie danego problemu. Jak więc poradzić sobie z tym paradoksem? W trakcie prezentacji o porządkowaniu chaosu chcę poruszyć takie tematy, jak organizacja środowiska oraz metody pracy. Zaproponuję rozwiązanie, w którym każdy developer jedną komendą ustawi lokalne środowisko, gdzie konflikt w trakcie merge’u jest rzadkością, a więcej czasu niż deploy produkcyjny zajmuje zrobienie sobie kawy.

O prelegencie:
Programista Python z doświadczeniem w rozwijaniu aplikacji webowych – głównie przy użyciu Django. Obecnie zatrudniony w firmie YouGov. W wolnym czasie fan fantasy i larpów, koordynator zlotu miłośników fantastyki Fornost.

Pozostaje nam zaprosić na to ciekawe spotkanie. Odbędzie się ono w „Drzwi zwane koniem” – w ostatniej sali (po wejściu cały czas prosto) 25 maja o godz. 17:45.

Brak komentarzy

Odpowiedz