PySilesia #5/2016 już 22 czerwca w lokalu Drzwi Zwane Koniem

PySilesia #5/2016 już 22 czerwca w lokalu Drzwi Zwane Koniem

przez -
1 1267
PySilesia

Już za niecałe dwa tygodnie, bo 22 czerwca 2016 roku odbędzie się PySilesia #5/2016. Kolejne spotkanie Śląskiej Grupy Użytkowników Języka Python będzie miało miejsce w lokalu “Drzwi Zwane Koniem” o godzinie 17:45.

W trakcie wydarzenia dwóch prelegentów.

Jakub Wasielak, który nie mógł wystąpić w maju z prelekcją, spowodowane to było problemami na które prelegent nie miał wpływu. Wystąpi on z prelekcją “Porządkowanie chaosu, czyli Gitflow + Vagrant + Ansible”

Opis prelekcji:
Załóżmy, że napisanie jednej części kodu przez jedną osobę wynosi x czasu. Czy w takim razie dwie osoby ten sam kod powinny napisać w dwa razy krótszym czasie? A dziesięć osób w 0.1x? Byłoby pięknie, ale tak nie jest. Nawet przy optymistycznym założeniu okaże się, że zwiększając ilość programistów, zwiększamy czas potrzebny na rozwiązanie danego problemu. Jak więc poradzić sobie z tym paradoksem? W trakcie prezentacji o porządkowaniu chaosu chcę poruszyć takie tematy, jak organizacja środowiska oraz metody pracy. Zaproponuję rozwiązanie, w którym każdy developer jedną komendą ustawi lokalne środowisko, gdzie konflikt w trakcie merge’u jest rzadkością, a więcej czasu niż deploy produkcyjny zajmuje zrobienie sobie kawy.

Drugim prelegentem jest Petr Viktorin z prelekcją “Python compilation & bytecode”.

Opis prelekcji:
So, you wrote some Python code. What needs to happen before it starts running? I’ll talk about things like CPython’s tokenization, parsing, the Abstract Syntax Tree, bytecode and its serialization and caching, line number tables, and the stack-based virtual machine. Both beginners and experts should learn something new :)

Zapraszamy w imieniu organizatorów.