Qt 4.8.2 i Qt Visual Studio Add-In 1.11.1

Qt 4.8.2 i Qt Visual Studio Add-In 1.11.1

przez -
10 1567
Qt

Nokia ogłosiła wydanie Qt 4.8.2 i Qt Visual Studio Add-In 1.11.1. Jest to zestaw przenośnych bibliotek i narzędzi programistycznych dedykowanych dla języków C i C++. Ich podstawowym składnikiem są klasy służące do budowy graficznego interfejsu programów komputerowych, począwszy od wersji 4.0 Qt zawiera też narzędzia do tworzenia programów konsolowych i serwerów. Biblioteki są dostępne na Windows, Mac OS X i Linux. Producentem Qt jest norweska firma Trolltech, a właścicielem – fińska Nokia.

Najważniejsze zmiany:

 • Udoskonalono ponad 100 funkcji
 • Dodano WebKit 2.2.2
 • Dodano libpng 1.5.10
 • 30 usprawnień w dokumentacji i narzędziach
 • Zaktualizowano dokumentację dla Visual Studio 2010 i inne poradniki

10 Komentarze

 1. Qt to bieda i ociężałe, przereklamowane dziadostwo. Nie widziałem ani jednej porządnej aplikacji w tym zrobionej.

  Za to widziałem mnóstwo zrobionych choćby w lekkim wxWidgets, gtkmm czy swing.

  • …które wyglądają gorzej niż biednie i nawet nie mają 1/100 funkcji które ma QT.

  • Qt to świetnie wyposażone, wygodne i kompletne środowisko i – w przeciwieństwie do gtk i pochodnych – multiplatformowe i zorientowane obiektowo. Działa mega szybko, a aplikacji porządnych jest zdecydowanie więcej niż tych pod gtk, gdzie pod słowem "porządna" rozumiem szybka i bug-free.

  • Tralala,
   gtkmm to "nakładka na nakładkę" i osobiście mam jedną aplikację korzystającą z tego (i chętnie bym się jej pozbył, bo mi się nie styluje…)
   wxWidgets zdaje się też korzysta pod spodem z gtk (przynajmniej na L) i jw.: mam jedną app. i chętnie bym się jej pozbył (chociaż styluje się okej)
   swing to w ogóle chyba nadal emuluje wszystkie kontrolki i uzyskanie odpowiednio "look & feel" wymaga stosowania dodatkowych bibliotek? No i siłą rzeczy musi zamulać bardziej, niż toolkity korzystające z natywnych kontrolek (chociaż i tak jest dużo lepiej, niż kiedyś).

   Ostatnio akurat robiłem mały "research" w tookitach dla javy i bardzo żałuję, że qt-jambi jest w dość niepewnej sytuacji.

  • "Nie widziałem ani jednej porządnej aplikacji w tym zrobionej." – zainstaluj KDE to zobaczysz niejedną ;)

  • Dokładnie, o dziwo większość rzeczy napisanych w QT jest porządnej jakości. Jedynie osobiście używam z rzeczy na GTK to jest:
   LibreOffice (Przed Caligrą jeszcze sporo pracy)
   Chromium (Ale kiedy mogę używam Rekonq – mam nadzieję że pod skrzydłami BlueSystems zacznie się rozwijać o wiele szybciej)
   Gimp (w środowisku Linuksa i zdjęć niedościgniony)
   Cheese (niestety nie znalazłem pod QT nic lepszego)
   DeadBeef (są lepsze pod QT ale urzekła mnie prostota)

   Cała reszta systemu (chodzi mi o programy GUI) jest w QT z środowiskiem KDE na czele. Także nie wiem czemu ;) ale biblioteka QT bardziej do mnie przemawia.

Odpowiedz