Z dnia na dzień drony stają się coraz popularniejsze i dostępne dla każdego. Już za niewielką kwotę, można stać się posiadaczem prawdziwego Quadrocoptera. Jednym z takich produktów jest Quadrocopter Syma X3 2.4GHz, którego otrzymaliśmy do testów od sklepu BOTLAND.com.pl

Jeżeli jest to Wasz pierwszy dron, zdecydowanie polecam przeczytać całą instrukcję. Dołączone są tam informacje w jaki sposób należy uruchomić drona i połączyć go z kontrolerem. Powszechnie wiadome jest, że wszelakie latające modele nie należą do najłatwiejszych w obsłudze. Zaletą tego urządzenia jest jego prostota.

Quadrocopter Syma X3 2.4GHz

Syma X3 posiada 3-osiowy, żyroskopowy system stabilizacji, dzięki czemu idealnie nadaje się do latania w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Prosta obsługa drona, sprawi że nawet początkujący będą się nim świetnie się bawić. Model ten jest sterowany aparaturą 2,4 GHz. Kontroler przypomina nam troszkę pady do konsoli do gier.

Quadrocopter Syma X3 2.4GHz

Całe urządzenie może wznieść się na wysokość około 50 metrów i unieść masę do 40 g. Pozwala to na zamontowanie małej kamerki, która będzie rejestrowała świat z góry. Sama konstrukcja drona wykonana jest z tworzywa ABS, co sprawia, że jest odporna na upadki. Jest to dość ważne, kiedy zamierzamy latać w pomieszczeniach i łatwo o coś zawadzić.

Quadrocopter Syma X3 2.4GHz

Dron wyposażony jest w akumulator o pojemności 350 mAh i przy pełnym naładowaniu potrafi latać około 7 – 10 minut. Dołączona do zestawu ładowarka USB, naładuje akumulator w około 50 – 60 minut.

Quadrocopter Syma X3 obsługuje się bardzo łatwo a sam lot jest stabilny. Bardzo ciekawą funkcją drona jest możliwość wykonywania akrobacji – koziołków.

Quadrocopter Syma X3 2.4GHz

Podobne artykuły