Robot, sprzęt

Ruch zapewnia 12 microserwów podłączonych do kontrolera serw. Całość zasilana jest za pomocą 4 baterii AA. Robot wykorzystuje również moduł kamery m.in. do wykrywania ruchu oraz znajdowania przeszkód itp.

rapiro

Shota obecnie zbiera fundusze na Kickstarterze a założone 20000 funtów już dawno zostało przekroczone zaś do końca zbiórki pozostało ponad 50 dni.

Koszt części robota to około 229 funtów i wpłacając taką kwotę na Kickstarterze otrzymamy kompletny zestaw robota. Shota w najbliższym czasie udostępni projekt robota do wydruku, aby każdy mógł przystosować robota do swoich potrzeb.

Rapiro - moduły

Sterowanie robotem odbywać się może za pomocą telefonu czy tabletu poprzez WiFi lub Bluetooth podłączonych do Raspberry Pi.

Rapiro - złącza

W robocie będzie możliwe zamontowanie m.in nadajnika podczerwieni np. do przełączania kanałów telewizyjnych, mikrofonu do wydawania poleceń oraz głośniczki do odtwarzania mowy robota oraz wielu innych urządzeń i czujników.

Rapiro - Raspberry Pi

Rapiro jest rozwijany przez Shota Ishiwatari (Kiluck Corp.) przy współpracy z trzema firmami JMC Inc, SWITCHSCIENCE oraz Miyoshi Co Ltd.

Rapiro - Shota i Eben

Planowane zakończenie produkcji pierwszej partii to koniec 2013 roku.