Raspberry Pi posiada już spora ilość ludzi na świecie. Daje ono duże pole do popisu, jeśli chodzi o przeznaczenie. Mając Raspberry Pi, użytkownicy szukają sposobów, wykorzystania jej. Jedni potrzebują tylko odtwarzacza mediów, inni poznają dzięki niej system Linux oraz podstawy programowania, a reszta? No właśnie, są też tacy, który mają większe plany odnośnie przeznaczenia maliny.
Projekt FishPi – Greg Holloway postanowił zbudować bezzałogową, autonomiczną łódź, sterowaną przez Raspberry Pi. Zasilana energią słoneczną FishPi, jest projektowana tak, aby była w stanie samotnie przepłynąć Ocean Atlantycki. W tej chwili Holloway buduję łódź o długości 20-cali (50,8 cm), którą jeszcze nie testował w warunkach żeglarskich. Testy maja się opierać na obserwacji i rejestrowaniu danych oraz przy komunikacji dwukierunkowej satelitarnej za pomocą Raspberry Pi i GPS-a. Holloway ma w planach sprzedawać FishPi po wcześniejszym przygotowaniu pierwszego modelu oraz przetestowaniu go w warunkach takich do jakich jest budowany. Co prawda jeszcze dużo pracy przed nim bo sama łódź samotnie nie popłynie. Musi jeszcze stworzyć inteligentne oprogramowanie które same na podstawie kompasu i GPSu będzie wiedzieć, w która stronę płynąć.
Pi Cobbler jest projektem, który został przygotowany przez Adafruit Industries. Zestaw składa się z 26 portów Wejścia/Wyjścia dla Raspberry Pi, dzięki czemu będziemy mieli większe możliwości podłączenia urządzeń, przełączników i zbudowania np. inteligentnego domu. Zestaw jest dostępny za 7,95 dolarów (£ 5.12) i wymaga samodzielnego złożenia przed użyciem.
Raspberry Pi w kosmosie – założyciel Raspberry Pi Eben Upton chce wysłać urządzenie z Raspberry Pi dalej niż na drugą stronie Atlantyku. Zakłada on, że Raspberry Pi może zastąpić z powodzeniem mini-komputery, które są stosowane w rakietach, balonach eksperymentalnych, a nawet w satelitach. Plany wysłania Raspberry Pi, są już wykonywane przez Uniwersytet w Leicester, który pracuje nad projektem mini-satelity sterowanej Raspberry Pi, z planem jej wysłania w przestrzeń kosmiczną na pokładzie międzykontynentalnej rakiety balistycznej (ICBM).
Raspberry Pi na niebie – Dave Akerman wysłał malinę razem z podłączoną kamerą i GPSem, balonem na wysokość prawie 40 kilometrów w górę i zrobił kilka zdjęć. Balon po uzyskaniu odpowiedniej wysokości pękł. Cały projekt Dave opisał i udokumentował na swoim blogu.
https://youtu.be/OnmRudVVq_U
Sterowanie robotem za pomocą głosu – Programista z aO(N2) pracuje nad oprogramowaniem dla Raspberry Pi, które umożliwia sterowanie robotem za pomocą głosu. Udostępnił również instrukcję, jak samemu zbudować takie urządzenie. Działanie tego rozwiązania udokumentował na poniższym filmie.
Yes, but do they understand the popsure of a blog/blogging? I think blogs are informative yet connective, allowing people to connect and share who wouldn’t normally be able to.