Raspberry Pi Foundation przygotowała oficjalną obudowę dla Raspberry Pi

Raspberry Pi Foundation przygotowała oficjalną obudowę dla Raspberry Pi

przez -
2 4193
Raspberry Pi

Eben Upton przedstawił dziś wszystkim oficjalną obudowę dla minikomputera Raspberry Pi. Została ona zaprojektowana przez Kinneira Duforta, który wpadł na ten pomysł po przypomnieniu sobie dawnej rozmowy z Ebenem. Na początek przedstawiono 3 różne projekty, które zostały dokładnie omówione pod względem estetycznym, trudności złożenia oraz skomplikowania całej produkcji. W międzyczasie rozpoczęto poszukiwania firmy, która robiłaby odlewy. Udało się znaleźć jedno przedsiębiorstwo na północy Anglii, które wykonuje plastik metodą formowania wtryskowego.

Po zrobieniu 3 wstępnych modeli, poproszono jeszcze trzy dodatkowo osoby: Brendana, Simona i Mandy o pomoc w ukończeniu ostatecznej wersji obudowy. Po wielu miesiącach prób i błędów użytkownicy mogą wreszcie zakupić gotowe części za jedyne 6 funtów. Obudowa pasuje do Raspberry Pi Model B+ oraz Raspberry Pi 2 Model B. Póki co jej zakup jest ograniczony do sklepów Swag Store, element14 lub RS Electronics. Z czasem zapewne pojawi się również u naszych lokalnych sprzedawców, ale z czasem powinna się ona pojawić u Botland.com.pl oraz ematador.pl.

Podobne artykuły

2 Komentarze

    • To prawda. Ten port DSI jest ciągle niewykorzystywany i nie wiadomo dlaczego. W takiej Banana Pi wiele ekranów jest podłączanych właśnie po nim i porty GPIO są wolne :-)

Odpowiedz