Raspberry Pi Foundation udostępnia nowy zestaw Raspberry Pi Starter Kit

Raspberry Pi Foundation udostępnia nowy zestaw Raspberry Pi Starter Kit

przez -
7 14091
Raspberry Pi

Z okazji sprzedania 10 milionów sztuk minikomputerów Raspberry Pi, Rasbperry Pi Foundation przygotowało nowy zestaw Raspberry Pi Starter Kit. Całość spakowano w oficjalnym pudełku i wyceniono na 99 funtów (plus VAT). Powiemy szczerze, że jest wygląda to naprawdę świetnie i będzie dużą konkurencją do zestawów oferowanych przez poszczególne sklepy elektroniczne. Eben Upton jest dumny z takiego dużego sukcesu rynkowego.

Raspberry Pi Starter Kit

W skład zestawu wchodzi:

 • Raspberry Pi 3 Model B
 • 8GB NOOBS SD card
 • Oficjalna obudowa
 • Oficjalny regionalny 2.5 Amperowy zasilacz
 • Kabel HDMI o długości 1 metr
 • Mysz optyczna i klawiatura
 • Kopia książki Adventures in Raspberry Pi Foundation Edition

7 Komentarze

  • Za taką kasę kupisz używany komputer, na którym da się wygodnie pracować i pograć, ma klawiaturę, touchpad, monitor, pracuje na baterii, nie mówiąc o tym, że będzie miał też dysk twardy i przy odrobinie szczęścia sprawny napęd CD/DVD.

   Za dwukrotność kupisz nowy z gwarancją…

   W sumie coraz bardziej przestaję rozumieć fenomen takich zabawek. Samo RPi mam i będę używał, być może kiedyś dokupię kolejne płytki do projektów gdzie się sprawdzają ale robienie z tego na siłę komputera do pracy trochę przerasta moje możliwości racjonalnego wyjaśniania takich zjawisk. ;)

  • Wątpię, by ktoś traktował to jako komputer do pracy. :P Za to początkującym może się przydać klawiatura i myszka, bo nie każdy poradzi sobie od razu z ogarnięciem wszystkiego przez SSH. No i mogą jeszcze chcieć wyklikać jakieś konfiguracje w okienkach a nie terminalem. Więc zestaw niby użyteczny, tylko komu nie wala się po domu stara myszka i/lub klawiatura?

   Btw co do mikrokomputerków próbujących pracować jak te normalne – JETSON TK1 DEVELOPER KIT radzi sobie już całkiem nieźle. Na razie NV jest jedyną firmą robiącą mikrokomputery z tegrami, ale jak pojawi się konkurencja z pewnością będzie można ich używać ciesząc się dobrym stosunkiem cena/wydajność.

  • Jeśli ktoś myśli o programowaniu to zazwyczaj już ma. Sam pracuje głównie na laptopie ale zewnętrzna klawiatura i mysz to podstawa do wygodnej pracy, a jak ktoś ma stacjonarny to nie ma problemu. O zewnętrznym monitorze też wspomnę, chociaż tutaj nie ma go nawet w zestawie… ;)

  • To wszystko prawda, lecz jak wspomniał Kamil, to nie jest „komputer do pracy”, a przynajmniej do takiej znanej z peceta. Mnie chodziło raczej o to, że koszt bezprzewodowej klawiatury jest na tyle nieduży, że w zestawie za jakieś 500zł mogłaby się takowa znaleźć, a znacząco poprawiło by to komfort pracy – na przykład w zastosowania typu media center (kodi) czy retro gaming (emulationstation).
   Co do fenomenu RPi – to urządzonko ma masę zalet, np. znikome zużycie prądu, wielkość, dopracowany software.

Odpowiedz