Raspberry Pi – kamera 14 megapikseli

Raspberry Pi – kamera 14 megapikseli

przez -
6 1724
Raspberry Pi

Fundacji Raspberry Pi opublikowała przegląd eksperymentalnej kamery, która w formie modułu może zostać podłączona do popularnego linuksowego komputera. Jak opisuje ją sama fundacja: „jest idealna do robotów i domowych zautomatyzowanych aplikacji, które ludzie mogliby chcieć zbudować„. Chociaż 14 megapikseli jest czymś co naprawdę robi wrażenie, fundacja ostrzega, że produkt finalny może różnić się od obecnego. Wszystko za sprawą ceny sensora, która nie jest niska.

Aby komponenty Raspberry Pi pozostały na atrakcyjnym cenowo poziomie, rozważa się dobór mniej kosztownego aparatu. Obecnie cena detaliczna nie jest znana.

Raspberry Pi to niewiarygodnie tani komputer zasilany Linuksem. Rozmiarami przypomina kartę płatniczą. Jest energooszczędny i bardzo mały, przy czym oferuje takie rzeczy jak wejście Ethernet, 256 MB RAM, 2 porty USB czy slot na kartę microSD. Jego konfiguracja pozwala np. na oglądanie filmów HD.

6 Komentarze

    • i dobrze, bo te 14 i tak nie robiłyby lepszej jakości zdjęć/filmów o ile znam życie.

    • Wydaje mi się, że uzasadnienie jest w newsie tj. świetnie nadaje się do robotyki. Webcam czy kamerka IP raczej nie nada się do zastosowań tego typu. Poza tym jest to eksperymentalny moduł. Nie sądzisz chyba, że fundacja zajmuje się tylko komputerem i niczym innym. WiFi jest brane pod uwagę w przyszłości. Poza tym możesz sobie dokupić adapter WiFi tak samo jak możesz dokupić sobie kamerkę.

Odpowiedz