Raspberry Pi – Model B z 512MB RAM

Raspberry Pi – Model B z 512MB RAM

przez -
9 824
Raspberry Pi

Raspberry Pi Foundation ogłosiła dostępność Raspberry Pi w wersji z 512 MB pamięci RAM. Cena urządzenia ma pozostać na niezmienionym poziome, tak samo jak inne komponenty. Powodem zwiększenia pamięci było złe działanie niektórych systemów operacyjnych, jak np. Android. Dodatkowo aplikacja XBMC nie zawsze dawała radę odtwarzacz filmy w wysokiej rozdzielczości. Jeszcze inny problem dotyczył aplikacji napisanych w Javie, którym po prostu brakowało pamięci.

Fundacja zapewnia, że wszystkie osoby, które zamówiły swoje płytki i nadal oczekują na zrealizowanie zamówienia z RS Components lub E14/Farnell, otrzymają najnowsze modele.

 • quest

  >Fundacja zapewnia, że wszystkie osoby, które zamówiły swoje płytki i nadal oczekują na zrealizowanie zamówienia z RS Components lub E14/Farnell, otrzymają najnowsze modele.

  Oby! W Element14/Farnell zamówienie złożyłem 2 miesiące temu i już jestem na etapie reklamacji. W zeszłym tygodniu 'ktos wazny' obiecał wysłać drugi model przez UPS-a i dostawę w 3 dni!

  W RS-Online (RS Components) zamówienie złożyłem 30 czerwca. Minęło 3,5 miesiąca i nadal nic. W między czasie dostałem przeprosiny za opóźnienie, które miało wynieść 4 tygodnie. Według terminarza, mój model rPi powinien dojść w zeszłą niedzielę, ale oczywiście go nie ma.

  Mam nadzieję, że chociaż załapię się na model z 512 MB RAM-u.

  • +_+

   Ja dostalem w 2 tygodnie. Jak juz przesylka byla gotowa pobrali kase z karty i w 2 dni mialem ja w domu. W sobote raczej poczta/kurierzy nie dzialaja chyba ze placi sie 5x wiecej za dostraczenie w weekend.. w niedziele tym bardziej:P

  • quest

   No to fajnie. W moim przypadku najpierw pobrali kasę, a potem długo, długo nic. Dzisiaj się dowiedziałem, że model od Element14/Farnell doszedł w zeszłym tygodniu (odebrał kolega). Super. 2 miesiące czekania, w tym kilka tygodni mailowania i wyjaśniania.

   Czekam na ruch ze strony RS-Online. Dzisiaj rano poszło zapytanie o dostawę, ale oni nie lubią odpowiadać. Generalnie nie polecam tego sklepu.

 • Fajnie jakby dawali możliwość wymiany urządzenia na nowsze za dopłatą małą.

  • sprae

   Sprzedaj na Alledrogo, wyjdzie ci mała dopłata.

 • Pingback: Archiwum Raspberry Pi – Model B z 512MB RAM()

 • guest

  Złożyłem zamówienie na RS Components pod koniec września to dostane wersje z 256 RAMu czy z 512 RAMu ?

  • Patkar

   Jak ci jeszcze nie doszło, to jest spora szansa, że dostaniesz 512 :)

 • Leśny gbur

  Używanie słowa "dostępność" w kontekście Raspberry Pi jest sporym nadużyciem.