Na nasze mały komputerki producent każe czekać sporą ilość czasu. Część osób, którym się udało zamówić i otrzymać go, pewnie chciałaby zdobyć jakąś obudowę do niego. Wybór mamy naprawdę, jak na tak krótki okres produkcji. Listę wszystkich zaprojektowanych obudów można zobaczyć na stronie elinux.org/RPi_Cases, jednakże my wybraliśmy te najciekawsze.

Zrób to sam

Do przygotowania obudowy możemy wykorzystać papier, tekturę, drewno, pleksę jak również klocki lego. Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia i nasze umiejętności.

Użytkownicy udostępniają swoje projekty obudów gotowe do wydruku i samodzielnego złożenia. Jednym z najbardziej dopracowanych i zarówno pierwszym projektem jest Punnet,

Raspberry Pi obudowa Punnet

którego szkice można pobrać w formacie PDF i SVG.

Obudowę można wykonać z papieru, kartonu, giętkiej płyty plastikowej (np. przeźroczystej).

Raspberry Pi obudowa przezroczyta

Obudowę można również zbudować z klocków lego.

Raspberry Pi obudowa z klocków

Nie mogło też zabraknąć innych ciekawych pomysłów, jak obudowa w kształcie pierwszych domowych komputerów .

Raspberry Pi obudowa stary komputer

Wszystkie wymienione obudowy nie są niestety trwałe i przy dłuższym użytkowaniu mogą nam się powyginać lub zniszczyć. Mogą jednak wystarczyć osobom, które nie chcą wydawać dodatkowych pieniędzy lub czekają na zamówioną obudowę.

Kupujemy szaty dla maliny.

Projekty i prototypy obudów powstały szybciej, niż zaczęto produkcję pierwszych malin. Istnieje już spora ilość gotowych obudów, które możemy kupić w cenach od kilku do kilkunastu funtów. Jednym z pierwszych prototypów była koncepcja obudowy, stworzona przez Marco Alici-ego. Obudowa jest ładna i solidna lecz niestety bardo droga a jej cenę ustalono na 34 funty co jest przez większość użytkowników malin nie do zaakceptowania.

Raspberry Pi - obudowa

Na szczęście istnieją inne tańsze obudowy, których ceny wahają się od około 5 do 15 Funtów. Część z nich można znaleźć w sklepie ebay. Jedną z najbardziej interesujących obudów jest dostępna na stronie ModMyPi która można zakupić w kilku kolorach w cenie od około 8 funtów za sztukę.

Raspberry Pi obudowa ModMyPi