Raspberry Pi – Raspbian oficjalną dystrybucją

Raspberry Pi – Raspbian oficjalną dystrybucją

przez -
6 1526
Raspberry Pi

Raspberry Pi Foundation ogłosiła wydanie Raspbian, nowej zalecanej dystrybucji opartej na Debianie Wheezy, która zastąpiła wcześniejszą dystrybucję opartą na Debianie Squeeze. Nowa wersja systemu jest lepiej zoptymalizowana, dzięki czemu całość działa wydajniej np. przy przeglądaniu stron internetowych. Raspbian daje możliwość instalacji systemu na dysku USB. W takim przypadku tylko katalog /boot znajduję się na karcie SD, zaś reszta jest instalowana na dysku USB.

Raspberry Pi Foundation ogłosiła również, że limity sprzedaży Raspberry Pi zostały zniesione, dzięki czemu możemy zamawiać jednorazowo większa ilość urządzeń. A wszystko za sprawą uruchomienia nowej linii produkcyjnej w drugiej fabryce, dzięki czemu dziennie produkowanych jest 4000 sztuk urządzeń.

raspverrypi kamera

Założyciel Fundacji Raspberry Pi Eben Upton poinformował również, że długo oczekiwana kamera 5Mpix, którą zaprezentowano w maju tego roku na stronie fundacji (w wersji 14Mpix) trafi w październiku br. do sprzedaży, a jej cena będzie w granicach 20-25$.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 373

przez -
0 618

6 Komentarze

Odpowiedz