Raspberry Pi – rozpoczęto sprzedaż

Raspberry Pi – rozpoczęto sprzedaż

przez -
10 1470
Raspberry Pi

Raspberry Pi – projekt mający na celu wyprodukowanie taniego w kupnie i utrzymaniu komputera, wszedł w fazę sprzedaży. Całość jest zarządzana przez Fundację Raspberry Pi. Zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami część podzespołów będzie produkowana na Dalekim Wschodzie, natomiast sprzedażą detaliczną i składaniem zajmą się dwie firmy: Premier Farnell i RS Components. Dzięki takiemu posunięciu został zlikwidowany limit produkcji, który wynosił 10 tysięcy miesięcznie.

Sprzedaż w dniu dzisiejszym i przez najbliższe dwa tygodnie jest ograniczona do jednej sztuki na osobą. Po tym okresie będzie można zamawiać taką ilość, jaka jest potrzebna. W pierwszej kolejności prawo kupna mają ośrodki naukowe i uczelnie.

Raspberry Pi jest dostępny do kupienia na stronach Premier Farnell lub RS Components. Z powodu dużego zainteresowania obiema stronami, ruch na nich może być przez kilka dni utrudniony.

10 Komentarze

  1. Najpierw na stronie były instrukcje by zarejestrować się w „Raspberry Pi Store”. Zarejestrowałem się i to bardzo dawno, na stronie raspberry pi były informacje że jeśli się tam zarejestrujesz to będziesz informowany o sprzedaży itp. Do dziś nie dostałem infa o tym że się pojawiły a tu już ich nie ma. Do dupy mają organizację sprzedaży.

Odpowiedz