Raspbian 2015-11-21 z obsługą Raspberry Pi Zero oraz wieloma udoskonaleniami

Raspbian 2015-11-21 z obsługą Raspberry Pi Zero oraz wieloma udoskonaleniami

przez -
4 3558
Raspberry Pi

Raspberry Pi Foundation ogłosiło wydanie systemu Raspbian 2015-11-21, który bazuje na źródłach Debiana 8 Jessie. Pojawiło się pełne wsparcie dla Raspberry Pi Zero, które miało kilkanaście dni temu swoją premierę. Dodano aplikacje Node-RED Internet Of Things od firmy IBM, która pozwala na szybkie tworzenie programów dla urządzeń Internetu Rzeczy. Jej interfejs opiera się na graficznych bloczkach.

Zmodyfikowano aplikację Gnome Packages i przystosowano ją pod interfejs Raspberry Pi. Aktualnie można dodawać i usuwać oprogramowanie, ale tylko jedną paczkę w danym momencie.

Pojawiły się nowe biblioteki GPIO Zero, które bardzo ułatwiają korzystanie z pinów GPIO, bezpośrednio ze skryptów Pythona. Warto tutaj zapoznać się z wpisem: GPIO Zero: a friendly Python API for physical computing.

Zaktualizowano środowisko programistyczne Scratch, przeglądarkę Epiphany oraz Raspberry Pi Configuration. Naprawiono znalezione błędy.

4 Komentarze

    • @AndyMarkowski:disqus To nie Spam, tylko moja opinia o

      Raspberry Pi. Co do samego systemu to mam wielką ochotę sam się do tematu przysiąść (tylko jak zwykle czasu brak).

    • Zapoznaj się pojęciem ‚spam’, ponieważ nie ogarniasz, w którym miejscu zwrócił Tobie uwagę. Miał na myśli polecam blog…, który ni jak ma się do tego newsa.

Odpowiedz