RC Mini Racers będzie przeniesiona dla Linuksa/SteamOS

RC Mini Racers będzie przeniesiona dla Linuksa/SteamOS

przez -
0 899
Gry

RC Mini Racers to gra wyścigowa z elementami rywalizacji. Gracz otrzymuje do dyspozycji ponad 20 zdalnie sterowanych małych samochodzików, duża ilość amunicji, różne premie i bonusy. Grę umila nam świetna muzyka rockowa. Do dyspozycji graczy oddano także 20 dodatkowych samochodów do odblokowania, a także 24 różne trasy. Dostępne są 4 różne tryby trudności oraz w miarę dobra sztuczna inteligencja. Od długiego czasu RC Mini Racers jest dostępne na systemy Windows i OS X. Na forum społeczności jeden z użytkowników spytał się dewelopera, czy planowane jest wydanie wersji na SteamOS/Linuksa.

Firma Decane odpowiedziała, że jeżeli będzie wystarczające zainteresowanie ze strony graczy to rozpoczną prace nad przenoszeniem na Linuksa. 16 października pojawiła się bardzo dobra wiadomość dla wszystkich:

Cool good to read that there are a bunch of Linux users around that would buy a fun racer game. I’ll see what I can do to make the port. It’s indeed not a suuuuper big effort as I use Unity and it can export to Linux. It just has to be done and tested. I have some free time in november and try to get the version out then.

W skrócie, deweloper zapewnił że prace nad portem nie powinny potrwać długo, ponieważ gra działa na silniku Unity. Jest zadowolony, że tak duża liczba graczy wyraziła chęć grania pod Linuksem/SteamOS. Prace rozpoczną się z początkiem listopada.