ReactOS 0.3.8

ReactOS 0.3.8

przez -
7 1614

Po trzech miesiącach pracy od wydania ostatniej wersji, ukazał się system ReactOS 0.3.8. ReactOS jest nowoczesnym systemem operacyjnym o otwartym źródle, opartym na systemie Windows® XP/2003 i napisanym od podstaw. W zamierzeniu ma być zgodnym z zaprojektowaną przez Microsoft architekturą NT®, zarówno na poziomie sprzętowym, jak i programowym. Nie jest systemem opartym na GNU\Linux i nie czerpie z architektury Uniksa.

W tym wydaniu poprawiono wiele błędów związanych z samym jądrem systemu. Pojawiły się poprawki w obsłudze rejestru systemowego, lepsze wsparcie dla operacji IO. System został wyposażony w lepszą obsługę kart graficznych.

Biblioteki CRT oraz RTL zostały ulepszone. Poprawiona została obsługa takich sterowników jak NPFS, CDFS, FASTFAT, FS_REC, SCSIPORT.

Proszę pamiętać iż ReactOS 0.3.8 jest nadal w fazie alpha, co oznacza że nie nadaje się do codziennego użytku. Nadchodzące wydania z serii 0.4 pozostaną w fazie alfa, natomiast seria 0.5 będzie nosić już miano beta, oznaczając system nadający się do codziennego użytku.

Źródło: reactos.org.

7 Komentarze

  1. Poprzednią wersję systemu miałem okazję testować sobie, moje pierwsze wrażenia były pozytywne. ReactOS jest jednak "zgodny ze standardami MS", zaimplementowana w nim obsługa "niebieskich ekranów" działa bardzo dobrze. :D Liczę, że ten projekt będzie się dalej rozwijał.

  2. nie życzę źle reactosowi, ale to jedna wielka pomyłka. zanim wejdzie na rynek finalna wersja windows xp/2003 będzie już przestarzały. poza tym każdy kolejny build jest, nie wiem czemu, wielkim świętem. nie ma się co oszukiwać, reactos nie nadaje się do codziennego użytkowania.

  3. Dziwna sprawa, ale dałbym głowę iż systemy te mają już swoich następców. Czyli już są przestarzałe. Może się mylę, a może nie, ale zwłaszcza ten pierwszy ma tyle lat co gówniarzeria co grasuje po internecie (patrz nasza-klasa, fotka.pl etc) i notorycznie mnie wkurwia, zatem coś musi być na rzeczy ;)

    I absolutnie się z tobą zgodzę, tworzenie systemu by był kompatybilny z wymienionymi przez ciebie systemami to kpina. Nawet Viśta nie bardzo daje sobie radę, a przecież to młodsza siostra swojego brata – XP.

    Pozdrawiam,

    Q.

  4. System ten jest budowany od podstaw i nie ma być od windowsem xp / 98 tylko ma uruchamiać programy napisane pod windows. Więc jak ma być przestarzałe coś co dopiero jest tworzone ? A co do autora Newsa to nie wysilił się kopiując 3 pierwszych liniki z głównej strony i dodając screeny z wersji, które były wydane w roku 2007…

Odpowiedz