ReactOS 0.3.8

ReactOS 0.3.8

przez -
7 1256

Po trzech miesiącach pracy od wydania ostatniej wersji, ukazał się system ReactOS 0.3.8. ReactOS jest nowoczesnym systemem operacyjnym o otwartym źródle, opartym na systemie Windows® XP/2003 i napisanym od podstaw. W zamierzeniu ma być zgodnym z zaprojektowaną przez Microsoft architekturą NT®, zarówno na poziomie sprzętowym, jak i programowym. Nie jest systemem opartym na GNU\Linux i nie czerpie z architektury Uniksa.

W tym wydaniu poprawiono wiele błędów związanych z samym jądrem systemu. Pojawiły się poprawki w obsłudze rejestru systemowego, lepsze wsparcie dla operacji IO. System został wyposażony w lepszą obsługę kart graficznych.

Biblioteki CRT oraz RTL zostały ulepszone. Poprawiona została obsługa takich sterowników jak NPFS, CDFS, FASTFAT, FS_REC, SCSIPORT.

Proszę pamiętać iż ReactOS 0.3.8 jest nadal w fazie alpha, co oznacza że nie nadaje się do codziennego użytku. Nadchodzące wydania z serii 0.4 pozostaną w fazie alfa, natomiast seria 0.5 będzie nosić już miano beta, oznaczając system nadający się do codziennego użytku.

Źródło: reactos.org.