ReactOS Fundraiser 2012

ReactOS Fundraiser 2012

przez -
5 414

Projekt ReactOS, który zajmuje się tworzeniem wolnego systemu operacyjnego, funkcjonalnie równoważnego z Microsoft Windows NT i 2000, prosi o wsparcie finansowe. Celem dofinansowania ma być zatrudnienie na pełen etat kilku programistów, którzy poświęcili by się całkowicie projektowi i nie robili tego jedynie hobbistycznie. Drugim powodem jest chęć wejścia w fazę beta jeszcze w tym roku, a do tego potrzeba osób, które by się tym zajęły.

W założeniach systemu jest możliwość korzystania z aplikacji i sterowników Windows, aplikacji OS/2, Java i POSIX. Projekt jest we wczesnej fazie rozwoju. ReactOS został napisany w C, a niektóre elementy, jak ReactOS Explorer w C++. ReactOS nie jest klonem Windows. Oprogramowanie udostępniono na licencji GNU GPL. Zespół ReactOS współpracuje z projektem Wine, dzięki czemu może on korzystać z jego postępów w implementacji windowsowego API.

5 Komentarze

  • a po co rozwijać dosboksa? Jest soft, który nie działa na nowych windowsach, a stare nie działają na nowych kompach, jest nisza jest reactos.

  • Nisza jest na implementację windowsowego API i jego bibliotek (directx i inne) aby dało się uruchamiać windowsowe programy na innych systemach, ponieważ przez lata panowania windows dorobił się dużego ekosystemu aplikacji, które teraz zmuszają swoich użytkowników do pozostania na windows.

   Natomiast nie ma absolutnie potrzeby tworzyć systemu operacyjnego w oparciu o idiotyczny, nieprzemyślany i z góry posiadający tragiczne błędy projektowe model windowsa.

   Dlatego: Wine tak, ReactOS nie.

  • Mam podobne o tym zdanie. Wine tak – bo rozwija się bardzo dobrze i działa na nim wiele aplikacji, Natomiast ReactOS to chyba tylko taka zabawa

Odpowiedz