Red Hat Enterprise Linux 5.7

Red Hat Enterprise Linux 5.7

przez -
8 1623
Red Hat

Firma Red Hat ogłosiła wydanie systemu Red Hat Enterprise Linux 5.7. Wydanie to jest aktualizacją dla serii 5.x. Poprawiono w nim stabilność, bezpieczeństwo oraz skalowalność systemu. Zaimplementowano również wiele nowości z Red Hat Enterprise Linux 6. Zachowano jednak spójność systemu oraz interfejsów aplikacji. Nowa wersja systemu dostępna jest za pomocą subskrypcji w serwisie Red Hat Network.

Obsługa sprzętu

Dodano wsparcie dla dużego grona procesorów, chipsetów oraz pojawiło się sporo sterowników do urządzeń storage. Nowe sterowniki obsługują również znacznie więcej kart sieciowych oraz graficznych. Poprawiona została obsługa sprzętu firm Intel, AMD, POWER, IBM System z oraz Cisco UCS.

Wirtualizacja

Red Hat to również system, który posiada dobrze rozbudowaną obsługę wirtualizacji. Wersja 5.7 posiada ulepszoną wydajność oraz skalowalność Xen hybervisora. Poprawiono również prędkość migracji systemów w KVM. Poprawiono również współpracę z VMware.

Pojawiło się również wsparcie dla SCAP (Security Content Automation Protocol).

Wydania dla tej serii pojawiają się średnio dwa razy do roku i możliwe jest rozszerzenie wsparcia do 10 lat. Pełna lista zmian znajduje się w notce o wydaniu.

8 Komentarze

Odpowiedz