Red Hat Enterprise Linux 5.3 Beta

Red Hat Enterprise Linux 5.3 Beta

przez -
3 496
Red Hat

Firma Red Hat ogłosiła wydanie pierwszej wersji beta systemu Red Hat Enterprise Linux 5.3. Zmiany dotyczą głównie wirtualizacji oraz klastrowania. Wprowadzono też szereg usprawnień. Pojawiło się wsparcie dla Kerberos w CUPS. Uaktualniono wiele pakietów zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo oraz stabilność dystrybucji.

Dodano sterowniki do urządzeń. Pojawiła się możliwość szyfrowania partycji systemowej oraz partycji SWAP już podczas instalacji samego systemu. Pojawiła się równiez hibernacja na szyfrowanych dyskach. Serwer Samby zaktualizowano do wersji 3.0.32. Zawiera on wsparcie dla systemu Windows Vista.

Red Hat Enterprise Linux jest komercyjną dystrybucją, która przeznaczona jest głównie dla rynku firm i przedsiębiorców. RHEL skierowany jest przede wszystkim do odbiorców komercyjnych takich jak przedsiębiorcy i firmy, dla których oferuje wsparcie i pomoc techniczną oraz aktualizacje za pomocą Red Hat Network. Od kliku lat Red Hat silnie wspiera również użytkowników indywidualnych (Red Hat Enterprise Linux Desktop i Workstation).

3 Komentarze

  1. "Red Hat Enterprise Linux jest komercyjną dystrybucją, która przeznaczona jest głównie dla rynku firm i przedsiębiorców. RHEL skierowany jest przede wszystkim do odbiorców komercyjnych takich jak przedsiębiorcy i firmy,"…

    Po co to pisać dwa razy? :)

    Poza tym warto podawać źródło informacji ;)

Odpowiedz