Red Hat Enterprise Linux Developer Suite za darmo dla deweloperów

Red Hat Enterprise Linux Developer Suite za darmo dla deweloperów

przez -
0 2182
Red Hat

Firma Red Hat kilka dni temu świętowała zarobienie 2 miliardów dolarów, dzięki wykorzystaniu na szeroką skalę wolnego i otwartego oprogramowania. Pamiętajmy także, że co roku firma wspiera dużą kwotą kilka projektów open source, dzięki którym jest w stanie osiągać tak ogromne zyski. Aby uczcić tak duże dochody, uruchomiono specjalną ofertę dla wszystkich deweloperów. W ramach programu Red Hat Developer Program, każdy programista uzyska bezpłatny dostęp do nieprodukcyjnej subskrypcji systemu Red Hat Enterprise Linux, razem z narzędziami i dziesięcioletnim wsparciem technicznym.

Pakiet Red Hat Enterprise Linux Developer Suite obejmuje szeroki i aktualny zestaw narzędzi programistycznych, a także do najnowszą wersję Red Hat Enterprise Linux Server, umożliwiając tworzenie nowoczesnych aplikacji przeznaczonych do wdrożenia w chmurze hybrydowej. Ponadto korporacyjne zespoły IT, które rozpoczynają tworzenie nowoczesnych aplikacji z wykorzystaniem DevOps, CI/CD lub innych praktyk, mogą teraz zyskać prostsze i bardziej efektywne środowisko zapewniające kompatybilność platformy rozwojowej i wdrożeniowej.

Dla tych, którzy budują aplikacje i (lub) mikrousługi chmurowe, nowa bezpłatna subskrypcja deweloperska oferuje również dostęp do pakietu Red Hat Container Development Kit (CDK) – przygotowanej przez Red Hat kolekcji narzędzi i zasobów do tworzenia aplikacji kontenerowych. Użytkownicy CDK otrzymają Red Hat Enterprise Linux Server oraz lokalną, desktopową instancji OpenShift Enterprise do użytku deweloperskiego, co stanowi przydatną konfigurację do pracy z aplikacjami kontenerowymi.

W ramach programu Red Hat Developer, bezpłatny pakiet Red Hat Enterprise Linux Developer Suite oferuje twórcom aplikacji szeroki zbiór produktów i komponentów, m.in.:

  • Red Hat Enterprise Linux Server – czołowa korporacyjna platforma linuksowa dostępna do celów tworzenia aplikacji.
  • Narzędzia deweloperskie z długoterminowym wsparciem – każde wydanie główne Red Hat Enterprise Linux zawiera szeroką gamę podstawowych narzędzi, które, podobnie jak system operacyjny, są wspierane przez 10 lat, w tym Python, PHP, Ruby, OpenJDK 7 (1.7), OpenJDK 8 (1.8) i znacznie więcej.
  • Często aktualizowane narzędzia deweloperskie – wiele języków programowania, baz danych, serwerów WWW oraz deweloperskich narzędzi open source jest aktualizowanych co rok do najnowszej stabilnej wersji i udostępnianych w pakietach Red Hat Software Collections oraz Red Hat Developer Toolset.

Harry Mower, starszy dyrektor, Developer Tools and Marketing, Red Hat

Program Red Hat Developer Program istnieje po to, aby ułatwić deweloperom dostęp do naszej technologii i pomóc im w skutecznym korzystaniu z produktów Red Hat. Teraz, kiedy program zapewnia bezpłatny dostęp do systemu Red Hat Enterprise Linux i oprogramowania Red Hat JBoss Middleware, deweloperzy mogą łatwiej używać naszych technologii do rozpoczynania projektów i badania różnych rozwiązań, wiedząc, że ich wybrane platformy i narzędzia deweloperskie będą obsługiwane w środowisku produkcyjnym, bez problemów z przenoszeniem kodu lub brakiem kompatybilności.

Al Hilwa, dyrektor programu, Application Development Software, IDC

Jednym z podstawowych celów ruchu DevOps jest wyeliminowanie różnic między środowiskiem rozwojowym a produkcyjnym. Deweloperzy docenią bezpłatny dostęp do funkcji, które umożliwią im pracę w ramach spójnego stosu technologii.

W niedługim czasie zobaczymy pewnie narzędzia do programowania na platformę .NET, które przedstawione zostaną już 12 kwietnia na specjalnym webinarium.

Podobne artykuły

Brak komentarzy

Odpowiedz