Red Hat kupił Qumranet

Red Hat kupił Qumranet

przez -
0 529
Red Hat

Jak donosi serwis CRN, firma Red Hat dokonała zakupu Izraelskiej firmy Qumranet tworzącą Kernel-based Virtual Machine (w skrócie KVM) za 107 mln dolarów. Zdaniem producentów KVM’a, nie jest on konkurencją, a jedynie uzupełnieniem od dawna istniejącej technologii XEN tworzoną przez firmę XenSource (Citrix).

Według jednego z prezesów Red Hata, Paula Cormiera, połączenie firm będzie miało istotny wpływ na ulepszenie i rozwijanie technologii wirtualizacji w systemach Red Hat, a także przyczyni się do rozwiązania problemów związanych z wirtualizacją. Dzięki temu zwiększy się wydajność systemów działających pod hypervisorem w systemach RH. Fuzja jest także idealnym punktem wyjścia dla Red Hata do własnego silnika wirtualizacyjnego (w przypadku współpracy z XenSource ten cel nie został osiągniętyz powodu kupna go, przez Citrix), który ma ujrzeć światło dzienne w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Jednak to nie wszystkie plusy jakie Red Hat uzyskało po kupnie Qumranet. Szybko rozwijający się rynek desktopowych wirtualizacji, który teraz jest szacowany na 1,8 biliona dolarów stoi teraz szerokim otworem dla RH dzięki technologii Virtual Desktop Interface (VDI) i SolidICE tworzonej przez Qumranet. Dzięki tej technologii możliwe jest uruchamianie dowolnej liczby maszyn wirtualnych, przy wykorzystaniu technologi tzw. wirtualnych pulpitów, niezależnie od systemu (Linux, Windows).

Tuż po fuzji, Red Hat zapowiedział, iż w swoich produktach zastąpi XEN’a na rzecz KVM’a oraz otwarcie źródeł SPICE (Simple Protocol for Independent Computing Enviromentns).

Brak komentarzy

Odpowiedz