Red Hat OpenStack Platform 9 z automatycznymi aktualizacjami

Red Hat OpenStack Platform 9 z automatycznymi aktualizacjami

przez -
0 1131
Red Hat

Firma Red Hat ogłosiła wydanie Red Hat OpenStack Platform 9. Nowa wersja jest oparta na społecznościowym wydaniu „Mitaka”. Do tej pory Red Hat wydawał dwie wersje OpenStack’a rocznie. W tym roku ich celem jest wydanie aż trzech wersji. Ciągłe ulepszanie planu produkcji poprzez continuous integration, oraz stosowanie dobrych praktyk zespołu inżynierów Red Hat, pozwolił wydać OpenStack 9 już teraz. Z kolei jesienią zaplanowano wydanie OpenStack 10, opartego o wydanie społecznościowe Newton.

Pośród wielu nowości Red Hat OpenStack Platform 9, kilka zasługuje na szczególną uwagę:

  • Automatyczne aktualizacje i uaktualnienia. Ta funkcjonalność dostępna jest od OpenStack 8. Można wykonać nie tylko podniesienie wersji, ale też i aktualizacje pojedynczych projektów i podnieść wersję od 9.0 do 9.1
  • Komponent OpenStack Compute (Nova) oferuje teraz szybszy proces migracji na żywo. Pozwala także lepiej monitorować i kontrolować cały proces migracji.
  • Użytkownicy chmur hybrydowych mogą teraz rozszerzyć swoje polityki odzyskiwania po awarii w chmurze publicznej z wykorzystaniem zintegrowanych sterowników Google Cloud Storage.

Brak komentarzy

Odpowiedz