Red Hat prezentuje OpenShift Enterprise 3.1 i Atomic Enterprise Platform Public Preview

Red Hat prezentuje OpenShift Enterprise 3.1 i Atomic Enterprise Platform Public Preview

przez -
0 1743
Red Hat

Red Hat zaprezentował ulepszenia swojej oferty do tworzenia oraz wdrażania aplikacji z wykorzystaniem kontenerów linuksowych: OpenShift Enterprise 3.1 i Atomic Enterprise Platform Public Preview. Pierwszy produkt jest to najnowsza wersja platformy aplikacyjnej Red Hat zaprojektowanej pod kątem budowania, wdrażania oraz uruchamiania aplikacji stanowych i bezstanowych w infrastrukturze chmury prywatnej i publicznej. Atomic natomiast to zoptymalizowana platforma infrastruktury kontenerowej do wdrażania, wykonywania oraz zarządzania kontenerami w przedsiębiorstwie. Oba rozwiązania zapewniają kompleksową platformę do wdrażania aplikacji tradycyjnych i kontenerowych.

OpenShift Enterprise 3.1 firmy Red Hat to gotowa do zastosowań korporacyjnych, skalowalna platforma aplikacji kontenerowych bazująca na formacie kontenerów linuksowych Dockera, orkiestracji Kubernetes oraz systemie Red Hat Enterprise Linux 7.

Do nowych i ulepszonych funkcji należą:

  • Zarządzanie cyklem życia aplikacji w kontenerach, w tym nowe zaktualizowane narzędzia samoobsługowe do tworzenia aplikacji z poziomu przeglądarki, wiersza poleceń albo środowiska IDE, ulepszona automatyzacja kompilowania aplikacji, integracja Jenkins CI oraz funkcje zautomatyzowanego wdrażania, które umożliwiają zarządzanie aplikacjami od ich tworzenia do zastosowania produkcyjnego.
  • Infrastruktura kontenerowa klasy korporacyjnej (dostępna też oddzielnie w Atomic Enterprise Platform Public Preview), która wykorzystuje najnowszy, stabilny standard formatu Dockera oraz mechanizm koordynacji Kubernetes, zapewniając niezawodne środowisko do tworzenia aplikacji kontenerowych.
  • Dostęp do nowych usług middleware Red Hat JBoss, które łatwo integrują się z architekturą kontenerową, w tym do Red Hat JBoss Fuse, Red Hat JBoss BRMS i Red Hat JBoss Data Grid. Rozwiązania te pomagają deweloperom budować i integrować szybsze aplikacje przy użyciu znanych, wspieranych narzędzi open source, co znacznie przyspiesza prace i zapewnia jednolite wrażenia użytkownikom architektur hybrydowych.
  • Zaawansowane funkcje zarządzania kontenerami, projektami i użytkownikami (zapewniane przez Red Hat CloudForms) z możliwością rozszerzenia ich na infrastrukturę opartą na tradycyjnych maszynach wirtualnych oraz na chmurę prywatną i publiczną.
  • Ulepszony interfejs użytkownika oraz konsola internetowa z ulepszonym sterowaniem aplikacjami i wizualizacją aktywności, a także funkcjami rejestrowania zdarzeń i wykonywania pomiarów.

Aby zachęcić klientów i partnerów do zapoznania się z technologią kontenerów i promować współpracę społecznościową, Red Hat udostępnia też funkcje infrastruktury kontenerowej za pośrednictwem Atomic Enterprise Platform w bezpłatnej wersji Public Preview. Platforma jest napędzana skalowanym poziomo klastrem instancji Red Hat Enterprise Linux Atomic Host — minimalistycznego, zoptymalizowanego pod kątem kontenerów systemu operacyjnego firmy Red Hat — albo Red Hat Enterprise Linux 7, oferując fundament klasy korporacyjnej pod dostarczanie zarówno natywnych aplikacji kontenerowych, jak i tradycyjnych aplikacji z wykorzystaniem kontenerów.

Red Hat Atomic Enterprise Platform obejmuje:

  • Format środowiska uruchomieniowego i pakowania aplikacji zdefiniowany przez Docker oraz Open Container Initiative (OCI).
  • Usługi koordynacji i zarządzania klastrami, zbudowane w oparciu o Kubernetes, do świadczenia złożonych usług wielokontenerowych oraz szeregowania zadań w klastrze hostów.
  • Wtyczki sieciowe i pamięciowe: skalowalna łączność między kontenerami znajdującymi się w różnych hostach, obsługiwana przez Open vSwitch, oraz wtyczki trwałej pamięci masowej, które umożliwiają wykonywanie usług stanowych w kontenerach.
  • Usługi rejestru do bezpieczniejszego przechowywania i zarządzania współdzielonymi obrazami kontenerów.
  • Standardy i zabezpieczenia kontenerowe, w tym rozszerzony ekosystem certyfikowanych kontenerów firmy Red Hat, którego celem jest pełna realizacji wizji kompleksowego, bezpieczniejszego modelu dostarczania aplikacji w kontenerach.

Podobne artykuły

Brak komentarzy

Odpowiedz