Red Hat przechodzi na MariaDB

Red Hat przechodzi na MariaDB

przez -
11 1727
Red Hat

Red Hat ogłosił, że Red Hat Enterprise Linux 7 będzie używało MariaDB, jako domyślnej bazy danych. Porzucone zostanie MySQL definitywnie, podobnie jak ma to miejsce w następnym wydaniu Fedory 19. Wiadomo także, że następne większe wydanie CentOS oraz innych pochodnych od RHELa dystrybucji również przesiądzie się na nową bazę danych. Jest to o tyle dobra wiadomość, że być może MariaDB nabierze rozpędu i dostanie niewielkie dofinansowanie na rozwój.

Nie podano na razie powodów takiej decyzji. Przypomnijmy, że Arch Linux przechodzi na MariaDB, Slackware zrobił MariaDB główną bazą danych oraz Monty Program Ab i SkySQL połączyli siły, aby wspomóc rozwój MariaDB.

11 Komentarze

 1. Już od jakiegoś czasu widać, że lepsze wsparcie można otrzymać od twórców MariaDB niż od Oracla dla MySQL. Nie dziwi zatem posunięcie RedHat.

 2. Co wy tacy zdziwieni przecież taki stan rzeczy zapowiadany już był dawno. Patrzeć jak za chwilę i inne dystrybucje przejdą na MariaDB. Oracle chciał wyeliminować konkurencję ale strzelił sobie w kolano po raz kolejny…
  Sorry Oracle nie tędy droga….

 3. Takie pytanie do Was?
  Maria jest w jakiś sposób kompatybilna z MySQL?
  Hostingi pewnie nie prędko przejdą na inną bazę.
  A gdyby nawet, to jak się ma użycie takiej Marii z np. WP, czy innym silnikiem załóżmy forum?

Odpowiedz