Red Hat przejmuje CoreOS

Red Hat przejmuje CoreOS

przez -
0 2367
Red Hat

Red Hat, wiodący światowy dostawca rozwiązań open source, poinformował o podpisaniu wiążącej umowy w sprawie nabycia CoreOS, Inc., innowatora i lidera rynku Kubernetesa oraz natywnych rozwiązań kontenerowych, ze kwotę 250 milionów dolarów, która może ulec nieznacznej zmianie w dniu finalizowania transakcji. Przejęcie CoreOS przez Red Hat przybliży firmę do realizacji wizji, którą jest umożliwienie klientom budowania dowolnych aplikacji i wdrażania ich w każdym środowisku z elastycznością, jaką zapewniają technologie open source. Łącząc komplementarne funkcje CoreOS z istniejącą, już teraz szeroką ofertą rozwiązań Red Hat opartych na Kubernetesie i kontenerach, w tym z Red Hat OpenShift, firma ma w planach przyśpieszyć rozwój platformy chmury hybrydowej dla współczesnych aplikacyjnych obciążeń roboczych.

W miarę jak aplikację są przenoszone do środowisk hybrydowych i wielochmurowych, kontenery są używane przez coraz to większą liczbę organizacji, aby łatwiej budować, wdrażać i przenosić aplikacje do chmury, z chmury i pomiędzy nimi.

CoreOs założono w 2013 roku, by zbudować i dostarczyć organizacjom infrastrukturę przypominającą tę w wielkich firmach softwarowych, automatycznie aktualizującą serwery i pomagającą w rozwiązaniu takich problemów, jak przestoje, bezpieczeństwo i niezawodność. Firma ta popularyzowała systemy Linuksowe zoptymalizowane pod kątem kontenerów, zyskała uznanie jako lider w dziedzinie technologii, które umożliwiają szybkie wdrażanie aplikacji kontenerowych.

CoreOS jest twórcą CoreOS Tectonic, gotowej do zastosowań korporacyjnych platformy Kubernetesa, która automatyzuje operacje, zapewnia przenośność aplikacji między dostawcami chmury prywatnej oraz publicznej i jest oparta na oprogramowaniu open source. Firma oferuje też CoreOS Quay, gotowy do zastosowań korporacyjnych rejestr kontenerów. CoreOS pomaga również w rozwijaniu wielu innowacji open source, które mają ważne znaczenie dla aplikacji kontenerowych, w tym Kubernetesa, którego jest jednym z czołowych współautorów Container Linux, lekkiej dystrybucji Linuksa stworzonej i rozwijanej przez CoreOS, która automatyzuje aktualizacje oprogramowania i jest zoptymalizowana pod kątem kontenerów; etcd, rozproszonego magazynu danych dla Kubernetesa; oraz rkt, mechanizmu kontenerów aplikacyjnych, który został darowany fundacji Cloud Native Computing (CNCF), co pomogło w zdefiniowaniu bieżącego standardu Open Container Initiative (OCI).

Red Hat zajął się konteneramai i ich koordynacją już na wczesnym etapie, wniósł duży wkład w prace społeczności open source, jest drugim największym współautorem Kubernetesa po firmie Google. Red Hat jest również liderem, jeśli chodzi o pomoc organizacjom we wdrażaniu aplikacji kontenerowych, miedzy innymi za sprawą Red Hat OpenShift.
Dzięki przejęciu CoreOS Red Hat umocni się na pozycji lidera zarówno w społeczności pracującej nad bazowym projektem, jak i w dziedzinie korporacyjnych rozwiązań kontenerowych.
Transakcja przejęcia została sfinalizowana w styczniu 2018 r. po spełnieniu zwyczajowych warunków końcowych.

Brak komentarzy

Odpowiedz