Red Orchestra 2 na Linuksa?

Red Orchestra 2 na Linuksa?

przez -
5 723
Red Orchestra 2

Ryan C. Gordon zaproponował na Twitterze, aby przenieść grę Red Orchestra 2 na Linuksa. Nie trzeba było długo czekać na odzew, bo oto John Gibson zaaprobowany pomysłem, zaprosił Ryana Gordona do wspólnych rozmów. Przypomnijmy, że pomysłodawca propozycji, przeniósł niedawno Unreal Engine 3 na Linuksa i pomagał w portowaniu gier Killing Floor oraz Red Orchestra.

Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu to gra komputerowa typu FPS, wyprodukowana przez studio Tripwire Interactive i oparta na silniku Unreal Engine 3. Skupia się ona na bitwie o Stalingrad w czasie od lipca 1942 do lutego 1943 roku. Gracz może wcielić się zarówno w Niemców, jak i Sowietów. Dużą zaletą jest tryb sieciowy – jednocześnie naprzeciw siebie może stanąć aż 64 graczy.

Podobne artykuły

 • RoomCays

  Z tego co widać z gameplaya, to gra ma specyficzny klimat. No i po polsku!

 • o_O

  To chyba oczywiste, że propozycja chwyciła. Nikt nie chce być windowsowym dinozaurem i zostać na lodzie tylko z umierającą platformą windows.

 • Jan

  Świetnie, grałem w pierwszą część -jedna z najlepszych sieciówek FPS z 2 wojny

  • Nigdy nie grałem, ale już wiem w co będę grał. Świetna się wydaje!

 • marcinsud

  Grałem na windowsie i strasznie realistyczna (niewiele potrzeba by zginąć) więc propozycja raczej nie dla fanów call of duty