RedHat zatrudnia deweloperów JRuby

RedHat zatrudnia deweloperów JRuby

przez -
2 619
Red Hat

img src=”http://osworld.pl/wp-content/uploads/Red-Hat-128×128.png” alt=”Red Hat” width=”128″ height=”128″ class=”alignleft size-thumbnail wp-image-85324″ />Charles Nutter i Tom Enebo, kluczowi deweloperzy stojący za projektem JRuby dołączyli do firmy RedHat. Ta wiadomość została ogłoszona na trwającym JRubyConf 2012, a potwierdzona została przez Nuttera na jego Twitterze. JRuby to otwartoźródłowa implementacja języka Ruby dla wirtualnej maszyny Java. Pozwala ona na użycie popularnego frameworka Ruby on Rails w środowisku Java i na kooperację z jej kodem. W niektórych przypadkach, JRuby oferuje lepszą wydajność niż standardowa implementacja Ruby bazująca na języku C.

Nutter i Enebo od 2006 r. pracowali dla firmy Sun Microsystem jako pełnoetatowi inżynierowie. Gdy spółka ta została przejęta przez Oracle, przyszłość projektu okazała się być mocno niepewna. W 2009 r. opuścili korporację i rozpoczęli pracę dla Engine Yard, popularnego dostawcy hostingu Ruby. Oboje pozostali przy nim aż do dzisiaj. Obok tych rewelacji, Engine Yard ogłosiło partnerstwo z linuksowym dostawcą oraz kontynuowanie wsparcie dla rozwoju JRuby.

RedHat wszedł w rynek specjalistycznych rozwiązań Java w 2006 roku, wraz z przejęciem spółki JBoss. W ten sposób stał się głównym udziałowcem Javy, a także poczynił znaczące inwestycje w tę technologię. To sprawiło, że firma stała się odpowiednim pracodawcą dla przodujących kontrybutorów JRuby.

2 Komentarze

Odpowiedz