Rekord pobity, IE w odstawkę?

Rekord pobity, IE w odstawkę?

przez -
12 763

O godzinie 20:16 czasu polskiego zakończył się Download Day 2008. W ciągu 24 godzin społeczność użytkowników Firefoxa pobrała najnowszą wersję przeglądarki ponad 8 milionów razy! Tak jak można się było spodziewać, rekord został bezsprzecznie pobity a szefowie Mozilli mogą zacierać ręce bo ich kampania zdołała osiągnąć rzecz wielką.

Warto przypomnieć po raz kolejny, że w procesie poprzedzającym wielkie pobieranie, czyli w trakcie składania deklaracji chęci pobrania trzeciej odsłony Firefoxa, Polacy byli jednymi z najaktywniejszych.

Wczoraj zastanawiałem się czy nie były to tylko buńczuczne zapowiedzi i próba udowodnienia czegoś komuś, jednak jak pokazują liczby Polacy “dali radę”! Nasi rodacy – patrząc na ogólną liczbę ludności – pokazali się z bardzo dobrej strony, pobierając plik instalacyjny ponad 200,000 razy!

W moim odczuciu cieszyć mogą się nie tylko pracownicy i fani Mozilli ale wszyscy, którym od lat zależało na przełamaniu toksycznego monopolu IE. Można się bowiem jedynie domyślać, że po wydaniu dwóch świetnych alternatyw w postaci nowej Opery i Firefoxa, dominacja Internet Explorera będzie maleć z każdym dniem.

Źródło: webowy.blogspot.com.