Dnia 29 października odbył się SPARKcamp. Było to już szóste i zarazem urodzinowe spotkanie. W gronie wielu osób związanych z branżą IT w skupieniu wysłuchałam trzech ciekawych prelekcji

sparkcamp_koszalin2

Pierwszą z nich była „Connected Car – Everything that can be connected will be connected” autorstwa Tomasza Juchniewicza. Opowiedział bardzo ciekawie o projektach zwanych „Connected car”, vzyli inteligentne auta, z którymi można łączyć się za pomocą połączenia internetowego wifi oraz sterować zdalnie. Zostały omówione pozytywy jak i zagrożenia płynące z błędów programistów.

sparkcamp_koszalin3

Kolejnym prelegentem był Rafał Malujda ze swoją prezentacją: „E-commerce. XaaS. Eksport. #Musisz. – ale jak (?!)”. Rafał opowiadał o tym, jak sprawić żeby działalność w e-commerce miała od startu globalny charakter. Jak się do tego przygotować od strony prawnej, niekoniecznie od tego czy chcemy świadczyć usługi w kraju czy za granicą.

sparkcamp4

Ostatnim wystąpieniem był wykład Daniela Czapiewskiego zatytułowany „Diet Watch – najbardziej zaawansowany watch face na świecie!”. W trakcie prelekcji zostały podane receptury do tego, jak z powodzeniem projektować nowoczesne aplikacje dla urządzeń Android Wear.

sparkcamp2

Sparkcamp #6 minął. Pozostały po nim wspomnienia, a już teraz zapraszam na kolejne spotkanie, które odbędzie się 3 grudnia. Mamy nadzieję, że uczestnicy również będą bardzo zadowoleni tak jak to miało miejsce na szóstym spotkaniu.
sparkcamp3

Brak komentarzy

Odpowiedz