Renault wybiera SUSE Linux

Renault wybiera SUSE Linux

przez -
2 796
SUSE

Firmy Microsoft Corp. i Novell poinformowały, że francuski producent samochodów Renault dołączył do coraz liczniejszej grupy klientów korzystających ze współpracy obu dostawców oprogramowania mającej na celu zapewnienie jak najlepszej zgodności operacyjnej systemów Windows i SUSE Linux. Zgodnie z umową Microsoft dostarczy Renault ponad 1000 certyfikatów SUSE Linux Enterprise Server wraz z abonamentem na priorytetową pomoc techniczną.

Dzięki nim Renault będzie mogło skonsolidować znajdujące się w eksploatacji różne dystrybucje systemu Linux i wymienić je na SUSE Linux Enterprise Server. Celem jest zapewnienie większej zgodności operacyjnej pomiędzy systemami Windows i Linux oraz pełniejsze wykorzystanie zalet wirtualizacji.

Do największych w Europie beneficjentów współpracy Novella i Microsoft należą firmy takie jak BMW, Siemens, Credit Suisse i HSBC. Warto także wspomnieć, że 8 lutego 2007 r. wieloletni kontrakt z Novellem, przewidujący wdrożenie nawet 20 000 biurowych systemów Linux oraz 2 500 serwerów linuksowych firmy Novell, podpisała firma PSA Peugeot Citroën, drugi co do wielkości producent samochodów w Europie. Motywami decyzji były niski koszt, łatwość obsługi, możliwości integracji oraz jakość i dostępność pomocy technicznej.

(Informacja prasowa firmy Novell)

2 Komentarze

  1. "Zgodnie z umową Microsoft dostarczy Renault ponad 1000 certyfikatów SUSE Linux Enterprise Server wraz z abonamentem na priorytetową pomoc techniczną."

    Microsoft dostarcza certyfikaty Linuksa – jeszcze parę lat temu można było takie zdanie uważać za wewnętrznie sprzeczne ;-)

Odpowiedz