Repozytoria Ubuntu posiadają przestarzałą wersję ownCloud Server

Repozytoria Ubuntu posiadają przestarzałą wersję ownCloud Server

przez -
3 1710
ownCloud

Lukas Reschke, jedne z deweloperów ownCloud napisał maila na liście dyskusyjnej Ubuntu Devel, z prośbą o natychmiastowe usunięcie aplikacji ownCloud Server z oficjalnych repozytoriów Ubuntu. Powodem tego żądania jest przestarzałość umieszczonego tam pakietu, który od długiego czasu nie miał żadnych aktualizacji i posiada sporą liczbę krytycznych błędów. Okazuje się także, że nia wiadomo kto jest opiekunem pakietu w Ubuntu i kto odpowiada za taki stan rzeczy.

Warto tutaj nadmienić, że polityka aktualizacji pakietu w głównych repozytoriach Ubuntu, stosowana przez Canonical jest lekko nie na miejscu, w odniesieniu do całej społeczności. Deweloperzy od repozytoriów, czyli zespół SRU odpowiadają jedynie za ewentualną akceptację aktualizacji lub dodawania nowych pakietów, ale nie zajmują się bezpośrednio wersjami pakietów w nich dostępnych. Prowadzi to właśnie do opisanych wyżej sytuacji.

Obecnie zespół SRU nie może usunąć pakietów, już wcześniej dodanych. Padła jedynie propyzacja znalezienia opiekuna pakietu w Ubuntu, lub samodzielne dokonanie aktualizacji, która wcześniej musi zostać zatwierdzona przez wspomnianych deweloperów.

Zespół ownCloud zaleca usunięcie instalacji z repozytoriów Ubuntu, i pobranie najnowszych pakietów, bezpośrednio z serwerów.

3 Komentarze

  1. Stare wersje pakietów w repozytorium to jeden z największych problemów Ubuntu i nie zapowiada się, aby miało to być zmienione w najbliższej przyszłości.

Odpowiedz